Realizacje

Maszyny obróbcze

Nasz zespół posiada szerokie doświadczenie w tworzeniu maszyn do obróbki CNC dla nietypowych zastosowań. W przypadkach, gdzie standardowe maszyny CNC nie sprawdzają się, a ich przeróbka jest nieopłacalna, proponujemy indywidualne rozwiązania. Projektujemy i budujemy maszyny przemysłowe takie jak wyspecjalizowane maszyny CNC oraz linie do obróbki CNC, a także automatyczne linie obróbcze.

Niejednokrotnie nasze stanowiska CNC pracują jako elementy zrobotyzowanej linii produkcyjnej.

Modernizujemy maszyny konwencjonalne – dokładamy napędy CNC, a także automatyzujemy poszczególne procesy obróbcze tworząc automatyczne linie produkcyjne.

Ponad to wytwarzamy i projektujemy maszyny CNC od podstaw – kompleksowo (cały projekt wykonany jest przez nas).

Jakie maszyny CNC projektujemy i budujemy?

Wykonujemy także maszyny CNC do wyoblania, lub giętarki. Proponujemy również niestandardowe rozwiązania dla maszyn CNC do obróbki nietypowych materiałów.

Wysoka specjalizacja naszego zespołu pozwoliła nam stać się ekspertem w budowaniu dedykowanych maszyn CNC.

Nasze realizacje dotyczą maszyn obrabiających twarde elementy, ale także miękkie, gumowe, kruche.

Podejmujemy się budowy maszyn specjalnych CNC następujących typów:

a także maszyny do obróbki plastycznej:

Obrabiarki CNC – jak działają?

Działanie obrabiarek CNC opiera się na systemie sterującym. Istnieją trzy podstawowe rodzaje sterowania CNC, które wykorzystujemy w budowanych maszynach obróbczych. Typy sterowania CNC:

  • sterowanie odcinkowe – przyrząd maszyny przemieszcza się zaplanowanym posuwem wyłącznie torem równoległym do osi współrzędnych
  • sterowanie punktowe – oznacza pozycjonowanie narzędzia w ściśle określonym punkcie względem przedmiotu, przy czym nie ma znaczenia po jakim torze porusza się narzędzie.
  • sterowanie kształtowe – inaczej nazywane ciągłym. Jest to sterowanie wielopłaszczyznowe. Droga narzędzia względem przedmiotu obrabianego musi przechodzić przez kolejno wyznaczone punkty toru i jest ona linią składającą się zarówno z prostoliniowych, jak i krzywoliniowych odcinków. Maszyny obrabiają detale w przestrzeni D2 jak i 3D.

Nasze maszyny wykorzystują mikrokomputer do zarządzania całym procesem. Z uwagi, że dostarczamy maszyny dedykowane są one zaprogramowane do obróbki wskazanych detali przez klienta. Czasami jest to jedna referencja, a czasem wiele. W projektach, gdzie referencji jest dużo integrujemy system wizyjny by uprościć prace operatora i maszyna samodzielnie rozpoznaje jaką referencję obrabia i automatycznie uruchamia poprawny program sterowania.

Alternatywy obrabiarek CNC

Chociaż obróbka CNC wykazuje przewagę nad innymi procesami obróbczymi z uwagi na precyzję, prędkość, powtarzalność. To może nie być odpowiednia dla każdego zastosowania produkcyjnego. Firma Unitem z dolnego śląska po przeprowadzanym audycie w przedsiębiorstwie wskazuje wiele możliwości realizacji danego procesu technologicznego. Niejednokrotnie automatyzacja innych procesów produkcji może okazać się bardziej odpowiednie i opłacalne niż dostarczenie dedykowanej maszyny CNC obrabiającą detal mechanicznie.

W naszych realizacjach automatyzowaliśmy maszyny które obrabiały detal ultradźwiękowi lub cięcie detalu było przeprowadzone strumieniem wody lub obróbka była przeprowadzona strumieniem ściernym.

Nasze maszyny do obróbki CNC szlifują oraz gratują elektrochemicznie detale.

Opłacalność i efektywność dedykowanej obrabiarki CNC nad obrabiarkami CNC produkowanymi seryjnie

Dostarczamy maszyny CNC od wielu lat, na przestrzeni wielu realizacji i jeszcze większej ilości audytów przeprowadzonych u klientów. Możemy napisać, że w większości przypadków maszyny CNC produkowane seryjnie nie odpowiadają na wszystkie potrzeby klientów.

Najczęściej maszyny produkowane seryjnie są przygotowane do wielu różnych możliwości produkcyjnych, przedsiębiorstwa wykazują ich możliwości, podając informacje z testów laboratoryjnych. Jedak w zwykłej pracy tych maszyn najczęściej

Dedykowana maszyna CNC pracująca szybciej niż dużo droższe rozwiązanie maszyny CNC produkowanej seryjnie

Na filmie poniżej prezentujemy maszynę CNC przeznaczona do wiercenie precyzyjnego otworów w  bardzo twardych detalach przeznaczonych do produkcji betonowych podkładów kolejowych. Nasz rewolwerowa tokarka CNC znacząco zwiększyła możliwości produkcyjne w firmie.

wyoblarka CNC

Wyoblarka CNC

Tokarka CNC

Tokarka CNC

Wyoblarka CNC

Wyoblarka CNC

Maszyna obróbcza - wiertarka w profilach

Maszyna obróbcza - wiertarka w profilach

Maszyna do montażu elementów z tworzywa

Maszyna do montażu elementów z tworzywa

Maszyna do montażu elementów drzwi samochodowych

Maszyna do montażu elementów drzwi samochodowych

Maszyna do cięcia otulin

Maszyna do cięcia otulin