Realizacje

Stanowiska sprawdzające szczelność

W wielu firmach produkcyjnych stosuje się maszyny kontrolne, których zadaniem jest sprawdzić szczelność. Takie maszyny są używane gdy w procesie produkcyjnym trzeba sprawdzić:

  • szczelność połączenia elementów,
  • szczelność zbiorników, butelek, jednolitych przedmiotów,
  • wymaganą drożność kanalików w odlewach lub w zmontowanych produktach,
  • poprawność montażu, lub obróbki (czy nie ma przetarć, nie powstały otwory po zgrzewaniu, spawaniu itp),
  • dokładność szlifowania lub wyrównywania powierzchni (płaszczyzny pod uszczelki, płaszczyzny styku np. skrzyni biegów, pokryw),
  •  i wiele innych procesów.

Przykład maszyny badającej szczelność metodą powolnych zmian ciśnienia

Przykład maszyny badającej szczelność metodą termowizyjną

Jako specjaliści jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie i zaimplementować je by ulepszyć proces produkcyjny związany z badaniem szczelności na stanowiskach produkcyjnych.

Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy jedną z nielicznych przedsiębiorstw zajmująca się dostarczaniem specjalistycznych maszyn produkcyjnych, który posiada swój dział badań i rozwoju.

Nasz zespół posiada bardzo duże doświadczenie w budowie testerów szczelności. Dział konstruktorów projektuje maszyny przemysłowe przeznaczone do badania rożnych aplikacji. Następnie gdy projekt zostanie zatwierdzony przez klienta budujemy maszynę produkcyjną po czym uruchamiamy ją w zakładzie produkcyjnym klienta.

Nasi inżynierowie zaprojektowali i zbudowali dziesiątki testerów szczelności dla takich detali jak: odlewy, przewody gumowe, detale z tworzywa oraz testery szczelności na linii obróbki.

Budowaliśmy również testery badające szczelność różnymi mieszaninami gazów. Mamy doświadczenie w budowie testerów szczelności spoin zgrzewanych i spawanych. Budowaliśmy zarówno testery manualne jak i  testery automatyczne, również współpracujące z robotami.

maszyna badająca szczelnosć spoiny

Tester szczelności spoiny

projekt maszyny badającej szczelność

Tester szczelności

Manualny tester przemysłowy

Ręczny tester szczelności