Maszyny skrawające CNC

Maszyny CNC odgrywają ważną rolę w przemyśle produkcyjnym. Są to maszyny które są kontrolowane przez specjalny program, dzięki któremu można zapewnić bardzo wysoki poziom powtarzalności obrabianych elementów.

Operacje, które mogą być wykonywane na maszynach CNC są uzależnione od procesów produkcyjnych przedsiębiorstwa. W firmie Unitem projektujemy i budujemy wyłącznie specjalne maszyny obróbcze, których zadaniem jest  optymalizować proces produkcyjny.

Poniżej znajduje się lista typów maszyn jakie firma Unitem może wykonać na zamówienie:

a także maszyny do obróbki plastycznej:

Specjalna maszyna odróbcza do ciecia otulin
specjalna maszyna obróbcza

Tokarka CNC

obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne)

Podział tokarek CNC

 • kłowe: służące do obróbki przedmiotu umieszczonego między wrzecionem a tzw. kłem (poziomą „podpórką” w kształcie stożka, pozwalającą na swobodny obrót). Tokarki kłowe które dostarczała firma Unitem:
  • uniwersalne – używa się ich do obróbki (zgrubnej i precyzyjnej) metalowych przedmiotów i nacinania gwintów
  • wielonożowe – używa się ich do dokładnej obróbki kilkoma nożami jednocześnie
  • do obróbki gładkościowej – służą do obróbki wykańczającej za pomocą bardzo ostrych noży
 • uchwytowe – Przedmiot przytrzymywany jest w trakcie obróbki przez specjalny chwytak
 • tarczowe – służą do obróbki przedmiotów o dużej średnicy (koła, tarcze, piasty, felgi)
 • karuzelowe – stosowana by obrabiany detal był umieszczony bardzo stabilnie
 • rewolwerowe – taka tokarka CNC ma umieszczone narzędzia w przyrządzie w kolejności ich użycia.
 • półautomaty tokarskie – obróbka detalu jest zautomatyzowana, operator zdejmuje obrabiany przedmiot na samym końcu
 • automaty tokarskie: (jedno- oraz wielowrzecionowe) – nie potrzebują obsługi podczas pracy. Mogą być zrobotyzowane lub zautomatyzowane
 • specjalne (branżowe) – nasza specjalność! Tokarki CNC nastawione na obróbkę konkretnie jednego typu detalu. Są to tokarki najbardziej wyspecjalizowane ale też najefektywniejsze.

Wiertarka CNC

urządzenie do wiercenia, rozwiercania i pogłębiania okrągłych otworów, a także wykorzystywany do precyzyjnego szlifowania. Dostarczyliśmy wiertarki pracujące z wieloma różnymi detalami.

Dotychczasowe nasz wiertarki CNC były następujących typów:

 • wiertarka rewolwerowa – z rewolwerową głowicą narzędziową posiadająca zestaw różnych typów wierteł
 • wiertarka wielowrzecionowa – z wieloma obracającymi się jednocześnie wrzecionami.
 • wiertarka współrzędnościowa – budujemy taka jeżeli musimy zapewnić bardzo precyzyjnie wywiercone otwory. Szczególnie ważne w branży automotive oraz w branży lotniczej

Frezarka CNC

Obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem. Dzięki obróbce na tokarce powstają rowki, gwinty, koła zębate.

Wiertarkofrezarka CNC

Są to maszyny łączące zalety Frezerek CNC oraz tokarek CNC. Dzięki takiemu połączeniu można zautomatyzować wytaczanie otworów oraz frezowanie powierzchni w korpusach.

Wytaczarka CNC

Na potrzeby branży automotive oraz branży metalowej otrzymujemy zlecenia wykonania maszyn CNC potrafiących wytaczać otwory o średnicy powyżej 40mm. Dodatkowo klienci wymagają dużej precyzji wymiarowej wytaczanych otworów.

Piła CNC

Maszyny przeznaczone do precyzyjnego nacinania detali lub odcinania różnych elementów na zadana długość.

Strugarka CNC

Maszyny, których zadaniem jest zebranie materiału z powierzchni płaskich. Nietypowa  strugarkę CNC, która wykonaliśmy była przeznaczona do wyrównywania  kołnierza w celu zachowania szczelności w zmontowanej pokrywie

Dłutownica CNC

Maszyna przeznaczona do wykonywania zagłębień na detalach o najczęściej połaskiej powierzchni.

Szlifierka CNC

Jest to obrabiarka CNC przeznaczona przede wszystkim do obróbki wykańczającej.

Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy maszyny używane do obróbki końcowej przedmiotów będących półfabrykatami (odkuwki, odlewy)

Nasze zbudowane maszyny przemysłowe CNC wykorzystywane są także do polerowania. Na potrzeby klienta z branży automotive dostarczyliśmy automatyczną linie produkcyjna, której zadaniem była obróbka dwóch elementów, wraz ich szlifowaniem i polerowaniem, by na etapie kontroli szczelności krawędzie obrabianych elementów dokładnie przylegały do siebie. W w tym procesie nasza stacja byłą także odpowiedzialna za automatyczne badanie szczelności

Maszyny CNC do obróbki plastycznej

Prasa CNC

Maszyna służąca do prasowania, zagniatania, zginania, zaginania. Dzięki sterowaniu CNC jedna maszyna może automatycznie obrabiać różne detale.

Wyoblarka CNC

Wysoko specjalizacyjne maszyny CNC, których zadaniem jest wyoblania surowego detalu.Skutkiem pracy tej maszyny jest nadanie odpowiedniego kształtu obrabianemu elementowi.