Unitem Mower – autonomia do kosiarek

Dostarczamy autonomię

Modułowy System Autonomii

Nasze rozwiązanie zmienia dowolną kosiarkę przemysłową w AUTONOMICZNEGO ROBOTA, który samodzielnie, i przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa, zrealizuje zadania koszenia dużych powierzchni.

Skąd pomysł na autonomię do kosiarek?

Historia kosiarek i usług koszenia ma już ponad 180 lat. Od kosiarek ręcznych, przez pierwsze samojezdne maszyny napędzane parą, a od początku XX wieku również silnikami spalinowymi. Łatwe w prowadzeniu i zwinne kosiarki zeroskręt wprowadzone w latach 50. i pierwsze w pełni elektryczne traktory koszące z lat 70. Współczesne modele nie różnią się znacząco od swoich historycznych poprzedników i nadal wymagają operatora do wykonywania nudnej, brudnej, żmudnej i często również niebezpiecznej pracy.
Branża zmaga się z brakiem pracowników. Doświadczeni operatorzy odchodzą na emeryturę, a pomimo rosnących wynagrodzeń, nowych jest niewielu. Firmy utrzymania zieleni, dla których koszenie stanowi do 45% przychodów, nie rozwijają się z powodu braku rąk do pracy.

Rozwiązaliśmy ten problem, uwalniając człowieka od roli pracownika fizycznego i oddelegowując do zarządzania armią robotów.

System rozpoznający przeszkody

Za sprawą naszego unikalnego zbioru danych oraz dedykowanemu algorytmowi uczenia maszynowego, nasz system autonomii przeznaczony dla kosiarek doskonale rozpoznaje trawę, ludzi oraz inne obiekty, nawet te o rozmiarach tak małych jak telefony komórkowe. Nasz system działa w różnych warunkach terenowych i pogodowych.
1300 h
TESTÓW
W TERENIE
20000 ar
SKOSZONEJ
POWIERZCHNI
98 %
POKRYCIA
W TEŚCIE EGMF
1800 m2/h
WYDAJNOŚĆ
KOSZENIA

Automatyzacja i monitoring wydajności

Zobacz, jak nasze kosiarki radzą sobie w terenie, omijają przeszkody i pozwalają na szybkie, łatwe i bezobsługowe koszenie.

Modułowy System Autonomii nie tylko wspomaga pracowników podczas koszenia, ale odciąża ich także z obowiązku monitorowania wydajności kosiarki. System stale monitoruje stan techniczny urządzenia, na którym został zainstalowany. Pozwala na nadzorowanie pracy i efektów koszenia przy użyciu dedykowanej aplikacji mobilnej.

Galeria

Masz Pytania?

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy wesprzeć Twoją firmę.