Specjalne maszyny skrawające CNC

Maszyny CNC odgrywają ważną rolę w przemyśle produkcyjnym. Są to maszyny kontrolowane przez specjalny program, dzięki któremu zapewnia się bardzo wysoki poziom powtarzalności obrabianych elementów.
Specjalne maszyny skrawające CNC

Operacje, które mogą być wykonywane na maszynach CNC, są uzależnione od procesów produkcyjnych przedsiębiorstwa. W firmie Unitem projektujemy i budujemy wyłącznie specjalne maszyny obróbcze, których zadaniem jest optymalizacja procesu produkcyjnego. Wykonujemy wiele typów maszyn na zamówienie klientów.

Tokarka CNC

Jest obrabiarką przeznaczoną do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne).

Podział tokarek CNC

 • kłowe: służące do obróbki przedmiotu umieszczonego między wrzecionem a tzw. kłem (poziomą „podpórką” w kształcie stożka, pozwalającą na swobodny obrót). Tokarki kłowe, które do tej pory dostarczyła firma Unitem:
  • uniwersalne – używane do obróbki (zgrubnej i precyzyjnej) metalowych przedmiotów i nacinania gwintów;
  • wielonożowe – używane do dokładnej obróbki kilkoma nożami jednocześnie;
  • do obróbki gładkościowej – służą do obróbki wykańczającej za pomocą bardzo ostrych noży.
 • uchwytowe – przedmiot przytrzymywany jest w trakcie obróbki przez specjalny chwytak;
 • tarczowe – służą do obróbki przedmiotów o dużej średnicy (koła, tarcze, piasty, felgi);
 • karuzelowe – stosowane by obrabiany detal był umieszczony bardzo stabilnie;
 • rewolwerowe – taka tokarka CNC ma umieszczone narzędzia w przyrządzie w kolejności ich użycia;
 • półautomaty tokarskie – obróbka detalu jest zautomatyzowana, operator zdejmuje obrabiany przedmiot na samym końcu;
 • automaty tokarskie: (jedno- oraz wielowrzecionowe) – nie potrzebują obsługi podczas pracy, mogą być zrobotyzowane lub zautomatyzowane;
 • specjalne (branżowe – to nasza specjalność!) – tokarki CNC nastawione na obróbkę konkretnie jednego typu detalu, są to tokarki nie tylko najbardziej wyspecjalizowane, ale także najefektywniejsze.

Wiertarka CNC

Urządzenie do wiercenia, rozwiercania i pogłębiania okrągłych otworów, a także wykorzystywane do precyzyjnego szlifowania. Dostarczyliśmy wiertarki pracujące z wieloma różnymi detalami.

Nasze dotychczasowe wiertarki CNC należały do następujących typów:

 • wiertarka rewolwerowa – z rewolwerową głowicą narzędziową posiadająca zestaw różnych typów wierteł;
 • wiertarka wielowrzecionowa – z wieloma obracającymi się jednocześnie wrzecionami;
 • wiertarka współrzędnościowa – zapewnia bardzo precyzyjnie wywiercone otwory; jest to szczególnie ważne w branży automotive oraz w branży lotniczej.

Frezarka CNC

Obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem. Dzięki obróbce na frezarce powstają rowki, gwinty, koła zębate, choć nie jest to jedyne jej zastosowanie. Frezarką można obrabiać także delikatniejsze materiały, np. folię.

Wiertarkofrezarka CNC

Są to maszyny łączące zalety frezerek CNC oraz tokarek CNC. Dzięki takiemu połączeniu można zautomatyzować wytaczanie otworów oraz frezowanie powierzchni w korpusach.

Wytaczarka CNC

Na potrzeby branży automotive oraz branży metalowej otrzymujemy zlecenia wykonania maszyn CNC potrafiących wytaczać otwory o średnicy powyżej 40 mm. Dodatkowo klienci wymagają dużej precyzji wymiarowej wytaczanych otworów.

Piła CNC

Maszyny przeznaczone do precyzyjnego nacinania detali lub odcinania różnych elementów na zadaną długość.

Strugarka CNC

Maszyny, których zadaniem jest zebranie materiału z powierzchni płaskich. Nietypowa strugarka CNC, którą wykonaliśmy, była przeznaczona do wyrównywania  kołnierza w celu zachowania szczelności w zmontowanej pokrywie.

Dłutownica CNC

Maszyna przeznaczona do wykonywania zagłębień na detalach o najczęściej płaskiej powierzchni.

Szlifierka CNC

Jest to obrabiarka CNC przeznaczona przede wszystkim do obróbki wykańczającej.

Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy maszyny używane do obróbki końcowej przedmiotów będących półfabrykatami (odkuwki, odlewy).

Nasze maszyny przemysłowe CNC wykorzystywane są także do polerowania. Na potrzeby klienta z branży automotive dostarczyliśmy automatyczną linię produkcyjną, której zadaniem była obróbka dwóch elementów, wraz z ich szlifowaniem i polerowaniem, by na etapie kontroli szczelności krawędzie obrabianych elementów dokładnie przylegały do siebie. W tym procesie nasza stacja była także odpowiedzialna za automatyczne badanie szczelności.

Nasze Realizacje

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku 

Trudność montażu elastycznych elementów polega na konieczności utrzymania precyzji zadania na wysokim poziomie, aby zapobiec powstawaniu NOKów. Normy jakości montażu są wyśrubowane, co jest

Frezarka do obróbki folii

Frezarka do obróbki folii

Na potrzeby specjalnego procesu klienta zbudowaliśmy dedykowaną frezarkę. Klient do tej pory pracował na frezarkach uniwersalnych, które nie spełniały wymagań jakości. Skrócenie czasu procesu, zmniejszenie

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!