Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek

Linia automatycznego załadunku i buforowania zawieszek. Nasza linia buforowa jest długości 15 m, szerokości 9 m i wysokości do 4 m. Zadaniem naszej maszyny przemysłowej jest połączenie półautomatycznego systemu transportu zawieszek na wózkach AGV z niezależną półautomatyczną linią lakierniczą.
Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek

Nadrzędnym zadaniem linii jest zautomatyzowanie rozładunku samojezdnych wózków, zbuforowanie oraz dostarczenie zawieszek z detalami do linii lakierniczej. Realizację tego celu umożliwiła powstanie automatycznej linii produkcyjnej.

Jak działa nasza linia produkcyjna?

Autonomiczne wózki AGV marki TOYOTA transportują detale do lakierowania z hal produkcyjnych i dostarczają do punktu przeładunkowego zwanego węzłem AGV. Dzięki zastosowaniu autorskich pomysłów oraz komponentów firmy FESTO wózki są pozycjonowane i przygotowywane do rozładunku.

Dostarczony przez firmę YASKAWA robot GP180 zaprogramowany przez naszych programistów pobiera detal (zawieszkę z detalami) i odwiesza na przenośnik P&F (Power and Free). Nad poprawnością procesu czuwa szereg czujników marek BALLUFF oraz TURCK.

Przenośnik POWER & FREE pełniący funkcję transportową oraz buforową został dostarczony przez renomowaną duńską firmę CALDAN i jest o łącznej długości 90 metrów. Trawersy przenośnika są doposażone w system RFiD TURCK w celu identyfikacji zawieszek i poprawnej ich dystrybucji. Przenośnik wielotorowy (3 tory zasilające i 3 tory powrotne) przy pomocy szeregu zwrotnic i stoperów dystrybuuje odpowiednio zawieszki po systemie i dostarcza określony materiał do strefy lakierni. Tam kolejny robot YASKAWA czuwa nad poprawnym zawieszeniem detali na łańcuchu lakierni. Operacja ta obywa się bez zatrzymywania linii lakierni!

Zabezpieczenia, czujniki i sterowanie linią produkcyjną

Całość układu zabezpieczona jest szeregiem elementów safety (sterownik, kurtyny, kurtyny z mutingiem) marki TURCK.  Stacja wyposażona jest w system wizyjny KEYENCE w celu rozpoznawania rodzaju wieszaka.

Za sterowanie procesu odpowiedzialny jest sterownik S7-1500 Siemens.

Stacja posiada dwa panele sterujące Siemens HMI o przekątnych 12 i 9 cali. Cele robotów zostały wyposażone w drzwi rewizyjne z zamkami bezpieczeństwa EUCHNER.

Linia pracuje u naszego klienta 24h/dobę bez momentu wytchnienia. Aktualnie wprowadzane są drobne zmiany usprawniające działanie stacji.

Powiązane artykuły

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku 

Trudność montażu elastycznych elementów polega na konieczności utrzymania precyzji zadania na wysokim poziomie, aby zapobiec powstawaniu NOKów. Normy jakości montażu są wyśrubowane, co jest

Frezarka do obróbki folii

Frezarka do obróbki folii

Na potrzeby specjalnego procesu klienta zbudowaliśmy dedykowaną frezarkę. Klient do tej pory pracował na frezarkach uniwersalnych, które nie spełniały wymagań jakości. Skrócenie czasu procesu, zmniejszenie

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.