Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek

Linia automatycznego załadunku i buforowania zawieszek. Nasza linia buforowa jest długości 15 m, szerokości 9 m i wysokości do 4 m. Zadaniem naszej maszyny przemysłowej jest połączenie półautomatycznego systemu transportu zawieszek na wózkach AGV z niezależną półautomatyczną linią lakierniczą.
Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek

Nadrzędnym zadaniem linii jest zautomatyzowanie rozładunku samojezdnych wózków, zbuforowanie oraz dostarczenie zawieszek z detalami do linii lakierniczej. Realizację tego celu umożliwiła powstanie automatycznej linii produkcyjnej.

Jak działa nasza linia produkcyjna?

Autonomiczne wózki AGV marki TOYOTA transportują detale do lakierowania z hal produkcyjnych i dostarczają do punktu przeładunkowego zwanego węzłem AGV. Dzięki zastosowaniu autorskich pomysłów oraz komponentów firmy FESTO wózki są pozycjonowane i przygotowywane do rozładunku.

Dostarczony przez firmę YASKAWA robot GP180 zaprogramowany przez naszych programistów pobiera detal (zawieszkę z detalami) i odwiesza na przenośnik P&F (Power and Free). Nad poprawnością procesu czuwa szereg czujników marek BALLUFF oraz TURCK.

Przenośnik POWER & FREE pełniący funkcję transportową oraz buforową został dostarczony przez renomowaną duńską firmę CALDAN i jest o łącznej długości 90 metrów. Trawersy przenośnika są doposażone w system RFiD TURCK w celu identyfikacji zawieszek i poprawnej ich dystrybucji. Przenośnik wielotorowy (3 tory zasilające i 3 tory powrotne) przy pomocy szeregu zwrotnic i stoperów dystrybuuje odpowiednio zawieszki po systemie i dostarcza określony materiał do strefy lakierni. Tam kolejny robot YASKAWA czuwa nad poprawnym zawieszeniem detali na łańcuchu lakierni. Operacja ta obywa się bez zatrzymywania linii lakierni!

Zabezpieczenia, czujniki i sterowanie linią produkcyjną

Całość układu zabezpieczona jest szeregiem elementów safety (sterownik, kurtyny, kurtyny z mutingiem) marki TURCK.  Stacja wyposażona jest w system wizyjny KEYENCE w celu rozpoznawania rodzaju wieszaka.

Za sterowanie procesu odpowiedzialny jest sterownik S7-1500 Siemens.

Stacja posiada dwa panele sterujące Siemens HMI o przekątnych 12 i 9 cali. Cele robotów zostały wyposażone w drzwi rewizyjne z zamkami bezpieczeństwa EUCHNER.

Linia pracuje u naszego klienta 24h/dobę bez momentu wytchnienia. Aktualnie wprowadzane są drobne zmiany usprawniające działanie stacji.

Powiązane artykuły

Oferta

Bin picking

Wraz z rozwojem technologii wizyjnych, roboty zyskują nowe, praktyczne zastosowania. Jednym z długo oczekiwanych możliwości ramion robotycznych jest bin picking, czyli samodzielne pobieranie przez maszynę przemysłową chaotycznie ułożonych detali ze skrzyń i pojemników. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów wizyjnych i oprogramowania rozpoznającego zawartość pojemnika. Zarówno firmy przemysłowe, jak i pracownicy produkcyjni mogą wiele zyskać na implementacji systemów bin picking do zadań na linii produkcyjnej.

jak modernizować maszyny
Baza Wiedzy

Jak modernizuje się maszyny produkcyjne?

Modernizacja maszyn przemysłowych dla nas oznacza integrację istniejącej maszyny lub linii produkcyjnej z nowoczesnymi systemami. Potrafimy dokonywać modernizacji całych zakładów produkcyjnych tak, by funkcjonowały zgodnie z zasadami Industry 4.0.

Czujniki
Baza Wiedzy

Czujniki wykorzystywane w maszynach kontrolnych

W maszynach specjalnych realizujących zadania produkcyjne stosuje się wiele różnorodnych czujników. Czujniki są odpowiedzialne za przekazywanie stanu detalu lub linii sterownikowi odpowiedzialnemu za pracę maszyn. Poniżej prezentujemy główne czujniki, które umożliwiają automatyzację procesów produkcyjnych.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!