Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek

Linia automatycznego załadunku i buforowania zawieszek. Nasza linia buforowa jest długości 15 m, szerokości 9 m i wysokości do 4 m. Zadaniem naszej maszyny przemysłowej jest połączenie półautomatycznego systemu transportu zawieszek na wózkach AGV z niezależną półautomatyczną linią lakierniczą.
Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek

Nadrzędnym zadaniem linii jest zautomatyzowanie rozładunku samojezdnych wózków, zbuforowanie oraz dostarczenie zawieszek z detalami do linii lakierniczej. Realizację tego celu umożliwiła powstanie automatycznej linii produkcyjnej.

Jak działa nasza linia produkcyjna?

Autonomiczne wózki AGV marki TOYOTA transportują detale do lakierowania z hal produkcyjnych i dostarczają do punktu przeładunkowego zwanego węzłem AGV. Dzięki zastosowaniu autorskich pomysłów oraz komponentów firmy FESTO wózki są pozycjonowane i przygotowywane do rozładunku.

Dostarczony przez firmę YASKAWA robot GP180 zaprogramowany przez naszych programistów pobiera detal (zawieszkę z detalami) i odwiesza na przenośnik P&F (Power and Free). Nad poprawnością procesu czuwa szereg czujników marek BALLUFF oraz TURCK.

Przenośnik POWER & FREE pełniący funkcję transportową oraz buforową został dostarczony przez renomowaną duńską firmę CALDAN i jest o łącznej długości 90 metrów. Trawersy przenośnika są doposażone w system RFiD TURCK w celu identyfikacji zawieszek i poprawnej ich dystrybucji. Przenośnik wielotorowy (3 tory zasilające i 3 tory powrotne) przy pomocy szeregu zwrotnic i stoperów dystrybuuje odpowiednio zawieszki po systemie i dostarcza określony materiał do strefy lakierni. Tam kolejny robot YASKAWA czuwa nad poprawnym zawieszeniem detali na łańcuchu lakierni. Operacja ta obywa się bez zatrzymywania linii lakierni!

Zabezpieczenia, czujniki i sterowanie linią produkcyjną

Całość układu zabezpieczona jest szeregiem elementów safety (sterownik, kurtyny, kurtyny z mutingiem) marki TURCK.  Stacja wyposażona jest w system wizyjny KEYENCE w celu rozpoznawania rodzaju wieszaka.

Za sterowanie procesu odpowiedzialny jest sterownik S7-1500 Siemens.

Stacja posiada dwa panele sterujące Siemens HMI o przekątnych 12 i 9 cali. Cele robotów zostały wyposażone w drzwi rewizyjne z zamkami bezpieczeństwa EUCHNER.

Linia pracuje u naszego klienta 24h/dobę bez momentu wytchnienia. Aktualnie wprowadzane są drobne zmiany usprawniające działanie stacji.

Powiązane artykuły

Stacje zrobotyzowane
Baza Wiedzy

Robotyzacja produkcji – stacje zrobotyzowane

W ostatnim czasie automatyzacja procesów produkcyjnych dynamicznie się rozwija dzięki wykorzystaniu robotów. Roboty przemysłowe zastępują pracę ludzi w wielu branżach. Początkowo stacje zrobotyzowane i manipulatory były wykorzystywane do zadań związanych z ciężkimi przedmiotami lub precyzyjnym układaniem detali. Obecnie nie ma branży w której nie korzysta się z pomocy robotów.

Ramię robotyczne z dużym chwytakiem w fabryce automotive dla aplikacji bin picking.
Baza Wiedzy

Losowa aplikacja bin picking krok po kroku

Proste implementacje systemów bin picking są przyjemne jak spacer w parku. Trudności zaczynają się w momencie, kiedy mamy do czynienia z aplikacją losową. Chaotycznie ułożone elementy, które zakleszczają się lub są trudne do pobrania i prawidłowego odłożenia, wymagają wiedzy, doświadczenia i kreatywności.

automatyczne systemy transportowe
Baza Wiedzy

Automatyczne systemy transportowe

Logistyka jest jednym z kilku kluczowych elementów decydujących o wydajności linii produkcyjnej. Z myślą o wyzwaniach, jakie stawia ten obszar pracy linii, firma Unitem projektuje systemy dostosowane do wymagań klientów i wewnętrznych uwarunkowań firmy.

Maszyny CNC Obróbcze
Oferta

Maszyny CNC / Obróbcze

Dostarczamy nowoczesne maszyny montażowe dostosowane do standardów Przemysłu 4.0. Nasz zespół inżynierów zdobywał doświadczenie w największych koncernach na świecie. Usługę budowy maszyn montażowych wykonujemy kompleksowo – od projektu po serwis pogwarancyjny. Wykonujemy maszyny dla różnych branż, w tym automotive, medycznej, spożywczej, przemysłu ciężkiego, czy nawet rowerowej.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!