Robotyzacja produkcji – stacje zrobotyzowane

W ostatnim czasie automatyzacja procesów produkcyjnych dynamicznie się rozwija dzięki wykorzystaniu robotów. Roboty przemysłowe zastępują pracę ludzi w wielu branżach. Początkowo stacje zrobotyzowane i manipulatory były wykorzystywane do zadań związanych z ciężkimi przedmiotami lub precyzyjnym układaniem detali. Obecnie nie ma branży w której nie korzysta się z pomocy robotów.
Stacje zrobotyzowane

Dlaczego stosuje się stacje zrobotyzowane?

Montaż produktów na zrobotyzowanych liniach produkcyjnych był jednym z pierwszych zastosowań robotów w przemyśle. Obecnie wykorzystuje się manipulatory do precyzyjnego umieszczania detali w odpowiednich miejscach. Detale te mogą być bardzo małe, ale także bardzo duże lub o skomplikowanych kształtach. Zadaniem integratora robotów jest odpowiednie dobranie robota do pracy, jaką ma wykonywać. Choć konstruktorzy wybierają roboty z bardzo szerokiej gamy, to wszystkie roboty mają te same cechy:

  • są bardzo precyzyjne,
  • nie męczą się,
  • zawsze działają zgodnie z wgranym programem,
  • są wytrzymałe.

Projektowanie stanowisk zrobotyzowanych

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku projektujemy nawet bardzo specjalistyczne stanowiska zrobotyzowane.

Projektując poszczególne zrobotyzowane cele dbamy o szczegóły, by zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa. W trakcie realizacji projektów stacji zrobotyzowanych firma Unitem zauważyła rynkowy brak systemów bezpieczeństwa, których wymagają klienci. Dlatego dla ułatwienia projektowania bezpiecznych dla operatorów stacji zrobotyzowanych opracowujemy technologię Thermosafety. Jest to system bezpieczeństwa dedykowany stanowiskom zrobotyzowanym. Jego użycie eliminuje konieczność montowania płotów bezpieczeństwa i wygrodzeń w celi zrobotyzowanej. System Thermosafety znacząco poprawia komfort pracy operatorów, a także umożliwia zagęszczenie stacji zrobotyzowanych w halach produkcyjnych.

Firma Unitem projektując cele zrobotyzowane zawsze stara się sprostać wymaganiom klientów, dlatego przez etapem ofertowania przeprowadzany jest szczegółowy audyt. Na tej podstawie możemy przedstawić optymalne rozwiązania wraz z podaniem kosztów pracy takiej zrobotyzowanej stacji.

Budowa stacji zrobotyzowanych

Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i budowaniu zrobotyzowanych maszyn produkcyjnych. Dotychczasowe realizacje obejmowały stacje kontroli, maszyny montażowe, linie buforowe, maszyny obróbcze i inne.

Ponadto, posiadamy doświadczenie w implementacji robota niemalże każdego producenta wraz z konfiguracją sprzętu dodatkowego. Bardzo często w stacjach zrobotyzowanych wykorzystujemy systemy wizyjne 3d, których  zadaniem jest sterowanie robotem w celu przenoszenie lub obróbki elementów chaotycznie ułożonych. Nasz zespół uczestniczył w budowie zróżnicowanych stacji zrobotyzowanych: zarówno takich, gdzie należało „dostawić” robota, jak i takich, które były wykonywane od podstaw. Integrowaliśmy roboty z wieloma urządzeniami, min. wkrętarkami, stołami obrotowymi, podajnikami, maszynami CNC, systemami wizyjnymi oraz taśmociągami.

W ostatnich latach z powodzeniem dostarczyliśmy zrobotyzowane linie produkcyjne. Nasze zautomatyzowane linie produkcyjne realizują procesy w fabrykach wytwarzających sprzęt medyczny oraz u wielu producentów w branży automotive.

Posiadamy duży dział konstruktorów. W nim projektowane są maszyny zrobotyzowane, które budujemy i dostarczamy do naszych klientów.

Integrujemy roboty wszystkich marek. Do maszyny dobieramy optymalne rozwiązania, by proces został zrealizowany efektywnie!

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

Depaletyzacja robotem z wózka AGV
Realizacje

Depaletyzacja z wózków AGV

Przedstawiamy skomplikowany system depaletyzacji. Realizacja tego projektu nie była standardowa, gdyż produkty są dostarczane do robota na wózkach AGV. Musieliśmy zaprojektować specjalne systemy parkowania wózków oraz system kolejkowania. Następnie system wykrywał położenie specjalnej zawieszki na wózku, by chwytak pobrał przedmiot i przeniósł go w odpowiednie miejsce.

Baza Wiedzy

Oprogramowanie bin picking – czy to naprawdę dziecinnie proste?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań oprogramowania dla aplikacji bin picking. Duża ich część jest dedykowanym oprogramowaniem dla kamer bądź gotowych zestawów kamery i robota. Czy w istocie praca programistyczna integratorów przy takim zleceniu ogranicza się jedynie do wgrania modelu 3D?

Specjalne maszyny skrawające CNC
Baza Wiedzy

Specjalne maszyny skrawające CNC

Maszyny CNC w obecnych czasach odgrywają znaczącą rolę w wielu firmach branży przemysłowej. Niektóre procesy produkcji są wyspecjalizowane do tego stopnia, że jedynym sposobem ich wykonania jest użycie przystosowanej do nich maszyny. Maszynę CNC dopasowaną do nietypowego zadania można nazwać maszyną specjalną lub maszyną dedykowaną.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!