Robotyzacja produkcji – stacje zrobotyzowane

W ostatnim czasie automatyzacja procesów produkcyjnych dynamicznie się rozwija dzięki wykorzystaniu robotów. Roboty przemysłowe zastępują pracę ludzi w wielu branżach. Początkowo stacje zrobotyzowane i manipulatory były wykorzystywane do zadań związanych z ciężkimi przedmiotami lub precyzyjnym układaniem detali. Obecnie nie ma branży w której nie korzysta się z pomocy robotów.
Stacje zrobotyzowane

Dlaczego stosuje się stacje zrobotyzowane?

Montaż produktów na zrobotyzowanych liniach produkcyjnych był jednym z pierwszych zastosowań robotów w przemyśle. Obecnie wykorzystuje się manipulatory do precyzyjnego umieszczania detali w odpowiednich miejscach. Detale te mogą być bardzo małe, ale także bardzo duże lub o skomplikowanych kształtach. Zadaniem integratora robotów jest odpowiednie dobranie robota do pracy, jaką ma wykonywać. Choć konstruktorzy wybierają roboty z bardzo szerokiej gamy, to wszystkie roboty mają te same cechy:

  • są bardzo precyzyjne,
  • nie męczą się,
  • zawsze działają zgodnie z wgranym programem,
  • są wytrzymałe.

Projektowanie stanowisk zrobotyzowanych

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku projektujemy nawet bardzo specjalistyczne stanowiska zrobotyzowane.

Projektując poszczególne zrobotyzowane cele dbamy o szczegóły, by zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa. W trakcie realizacji projektów stacji zrobotyzowanych firma Unitem zauważyła rynkowy brak systemów bezpieczeństwa, których wymagają klienci. Dlatego dla ułatwienia projektowania bezpiecznych dla operatorów stacji zrobotyzowanych opracowujemy technologię Thermosafety. Jest to system bezpieczeństwa dedykowany stanowiskom zrobotyzowanym. Jego użycie eliminuje konieczność montowania płotów bezpieczeństwa i wygrodzeń w celi zrobotyzowanej. System Thermosafety znacząco poprawia komfort pracy operatorów, a także umożliwia zagęszczenie stacji zrobotyzowanych w halach produkcyjnych.

Firma Unitem projektując cele zrobotyzowane zawsze stara się sprostać wymaganiom klientów, dlatego przez etapem ofertowania przeprowadzany jest szczegółowy audyt. Na tej podstawie możemy przedstawić optymalne rozwiązania wraz z podaniem kosztów pracy takiej zrobotyzowanej stacji.

Budowa stacji zrobotyzowanych

Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i budowaniu zrobotyzowanych maszyn produkcyjnych. Dotychczasowe realizacje obejmowały stacje kontroli, maszyny montażowe, linie buforowe, maszyny obróbcze i inne.

Ponadto, posiadamy doświadczenie w implementacji robota niemalże każdego producenta wraz z konfiguracją sprzętu dodatkowego. Bardzo często w stacjach zrobotyzowanych wykorzystujemy systemy wizyjne 3d, których  zadaniem jest sterowanie robotem w celu przenoszenie lub obróbki elementów chaotycznie ułożonych. Nasz zespół uczestniczył w budowie zróżnicowanych stacji zrobotyzowanych: zarówno takich, gdzie należało „dostawić” robota, jak i takich, które były wykonywane od podstaw. Integrowaliśmy roboty z wieloma urządzeniami, min. wkrętarkami, stołami obrotowymi, podajnikami, maszynami CNC, systemami wizyjnymi oraz taśmociągami.

W ostatnich latach z powodzeniem dostarczyliśmy zrobotyzowane linie produkcyjne. Nasze zautomatyzowane linie produkcyjne realizują procesy w fabrykach wytwarzających sprzęt medyczny oraz u wielu producentów w branży automotive.

Posiadamy duży dział konstruktorów. W nim projektowane są maszyny zrobotyzowane, które budujemy i dostarczamy do naszych klientów.

Integrujemy roboty wszystkich marek. Do maszyny dobieramy optymalne rozwiązania, by proces został zrealizowany efektywnie!

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

zrobotyzowane maszyny produkcyjne
Baza Wiedzy

Zrobotyzowane maszyny produkcyjne

Stworzyliśmy dedykowane i elastyczne stanowisko  produkcyjne przeznaczone do wykonywania wielu operacji z wykorzystaniem robota przemysłowego. Zrobotyzowane stanowisko produkcyjne jest to specjalna zrobotyzowana cela, w której robot wykonuje różne operacje na tej samej części.

Thermosafety
Baza Wiedzy

Maszyny i systemy wykorzystywane w Industry 4.0

Koncepcja Industry 4.0 to nie tylko slogan, lecz przede wszystkim realne technologie, które stosujemy w UNITEM. Stworzyliśmy maszynę przemysłową buforu dla lakierni, zintegrowaliśmy transport autonomicznymi wózkami AGV z pracą robotów przemysłowych oraz pracą samej lakierni. Całość współpracuje ze sobą, a rola operatora ogranicza się do nadzoru systemu.

zrobotyzowane stacje montażowe
Baza Wiedzy

Zrobotyzowane stanowisko obróbcze

Zrobotyzowane stanowisko obróbcze może realizować wszelkie procesy wymagane w procesie technologicznym. Niejednokrotnie montowaliśmy także zrobotyzowane stacje kontrolne w jednym zrobotyzowanym gnieździe obróbczym. Zrobotyzowane stanowiska obróbcze często są elementami automatycznych linii produkcyjnych.

Zalety zrobotyzowanych stanowisk
Baza Wiedzy

Zalety zrobotyzowanych stanowisk przemysłowych

Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się automatyzacji produkcji. Media spekulują, że roboty z wolna będą odbierać ludziom przynależne im miejsca zatrudnienia. Jak jest jednak w rzeczywistości? Czy automatyka przemysłowa i jej rozwój jest czymś, czego powinniśmy się obawiać, czy może czymś, co będzie dla nas korzystne?

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.