Zrobotyzowane maszyny produkcyjne

Stworzyliśmy dedykowane i elastyczne stanowisko  produkcyjne przeznaczone do wykonywania wielu operacji z wykorzystaniem robota przemysłowego. Zrobotyzowane stanowisko produkcyjne jest to specjalna zrobotyzowana cela, w której robot wykonuje różne operacje na tej samej części.
zrobotyzowane maszyny produkcyjne
Zakres prac maszyn produkcyjnych zależny jest od procesu produkcyjnego. Najczęściej stosuje się: W zrobotyzowanym gnieździe produkcyjnym, poza wymaganymi stacjami produkcyjnymi, znajdują się najczęściej stacje kontrolne. W Unitem Machines najczęściej stosowaliśmy stacje z inspekcją wizualną detalu produkcyjnego, pomiarem optycznym wymiarów produktu. Były to wyspecjalizowane zrobotyzowane stanowiska kontroli wykonujące zadania na automatycznych liniach produkcyjnych.

W zależności od kształtu oraz typu przeprowadzanych operacji możliwe jest zastosowanie różnych mocowań detalu

  • Detal umieszczony jest w gnieździe na stole – a robot produkcyjny pobiera narzędzia lub elementy montażowe i przeprowadza odpowiednie procesy technologiczne.
  • Detal umieszczony jest w chwytaku robota przemysłowego i przemieszcza je w odpowiednie miejsca by zmontować element lub go obrobić.
  • W celi znajdują się dwa lub więcej robotów. Jeden robot przemysłowy w chwytaku trzyma detal, a pozostałe roboty w odpowiedniej kolejności wykonują zadania zgodne z procesem produkcyjnym.
Zrobotyzowana maszyna produkcyjna musi być skonfigurowana pod wymagania i oczekiwania klientów. W firmie Unitem stosujemy budowę modułową, która zapewnia niższe ceny wykonania zrobotyzowanej celi. Po otrzymaniu dokładnego opisu procesu produkcyjnego, który ma być wykonywany w celi zrobotyzowanej, testujemy go w naszej firmie. Na tle innych firm wyróżniamy się elastycznością doboru elementów montowanych w zrobotyzowanej celi produkcyjnej. Nie jesteśmy związani z żadną firmą i możemy dowolnie konfigurować produkty różnych firm w naszych zrobotyzowanych celach. Na życzenie klienta w zrobotyzowanych gniazdach produkcyjnych możemy zainstalować autorskie rozwiązanie, dzięki któremu zdalnie możemy kontrolować pracę robota przemysłowego i innych maszyn, które zamontowaliśmy. Dzięki naszemu rozwiązana możemy:
  • kontrolować pracę celi zrobotyzowane w czasie rzeczywistym,
  • przekazywać informacje dotyczące koniecznych serwisów lub zużycia poszczególnych serwomechanizmów,
  • ograniczyć liczbę produktów wadliwych,
  • zwiększyć efektowność produkcji – poprzez samodoskonalenie się robota przemysłowego.

Nasze Realizacje

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku 

Trudność montażu elastycznych elementów polega na konieczności utrzymania precyzji zadania na wysokim poziomie, aby zapobiec powstawaniu NOKów. Normy jakości montażu są wyśrubowane, co jest

Frezarka do obróbki folii

Frezarka do obróbki folii

Na potrzeby specjalnego procesu klienta zbudowaliśmy dedykowaną frezarkę. Klient do tej pory pracował na frezarkach uniwersalnych, które nie spełniały wymagań jakości. Skrócenie czasu procesu, zmniejszenie

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!