Zrobotyzowane maszyny produkcyjne

Stworzyliśmy dedykowane i elastyczne stanowisko  produkcyjne przeznaczone do wykonywania wielu operacji z wykorzystaniem robota przemysłowego. Zrobotyzowane stanowisko produkcyjne jest to specjalna zrobotyzowana cela, w której robot wykonuje różne operacje na tej samej części.
zrobotyzowane maszyny produkcyjne
Zakres prac maszyn produkcyjnych zależny jest od procesu produkcyjnego. Najczęściej stosuje się: W zrobotyzowanym gnieździe produkcyjnym, poza wymaganymi stacjami produkcyjnymi, znajdują się najczęściej stacje kontrolne. W Unitem Machines najczęściej stosowaliśmy stacje z inspekcją wizualną detalu produkcyjnego, pomiarem optycznym wymiarów produktu. Były to wyspecjalizowane zrobotyzowane stanowiska kontroli wykonujące zadania na automatycznych liniach produkcyjnych.

W zależności od kształtu oraz typu przeprowadzanych operacji możliwe jest zastosowanie różnych mocowań detalu

  • Detal umieszczony jest w gnieździe na stole – a robot produkcyjny pobiera narzędzia lub elementy montażowe i przeprowadza odpowiednie procesy technologiczne.
  • Detal umieszczony jest w chwytaku robota przemysłowego i przemieszcza je w odpowiednie miejsca by zmontować element lub go obrobić.
  • W celi znajdują się dwa lub więcej robotów. Jeden robot przemysłowy w chwytaku trzyma detal, a pozostałe roboty w odpowiedniej kolejności wykonują zadania zgodne z procesem produkcyjnym.
Zrobotyzowana maszyna produkcyjna musi być skonfigurowana pod wymagania i oczekiwania klientów. W firmie Unitem stosujemy budowę modułową, która zapewnia niższe ceny wykonania zrobotyzowanej celi. Po otrzymaniu dokładnego opisu procesu produkcyjnego, który ma być wykonywany w celi zrobotyzowanej, testujemy go w naszej firmie. Na tle innych firm wyróżniamy się elastycznością doboru elementów montowanych w zrobotyzowanej celi produkcyjnej. Nie jesteśmy związani z żadną firmą i możemy dowolnie konfigurować produkty różnych firm w naszych zrobotyzowanych celach. Na życzenie klienta w zrobotyzowanych gniazdach produkcyjnych możemy zainstalować autorskie rozwiązanie, dzięki któremu zdalnie możemy kontrolować pracę robota przemysłowego i innych maszyn, które zamontowaliśmy. Dzięki naszemu rozwiązana możemy:
  • kontrolować pracę celi zrobotyzowane w czasie rzeczywistym,
  • przekazywać informacje dotyczące koniecznych serwisów lub zużycia poszczególnych serwomechanizmów,
  • ograniczyć liczbę produktów wadliwych,
  • zwiększyć efektowność produkcji – poprzez samodoskonalenie się robota przemysłowego.

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

Zastosowanie robotów przemysłowych w procesie produkcyjnym
Baza Wiedzy

Zastosowanie robotów przemysłowych w procesie produkcyjnym

Montaż produktów na zrobotyzowanych liniach produkcyjnych był jednym z pierwszych zastosowań robotów w przemyśle. Obecnie wykorzystuje się manipulatory do precyzyjnego umieszczania detali w odpowiednich miejscach. Detale te mogą być bardzo małe, ale także bardzo duże lub o skomplikowanych kształtach.

Baza Wiedzy

Inwestycja w bin picking – czy warto? Argumenty + kalkulator kosztów

Siłą rzeczy, inwestycje wiążą się w dużymi kosztami. Choć w perspektywie czasu zwracają się i zwiększają konkurencyjność firmy, to podjęcie decyzji najczęściej odkładane jest na później. Dlatego powstał niniejszy artykuł – aby wesprzeć w podjęciu decyzji o inwestycji w bin picking.

Baza Wiedzy

Oprogramowanie bin picking – czy to naprawdę dziecinnie proste?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań oprogramowania dla aplikacji bin picking. Duża ich część jest dedykowanym oprogramowaniem dla kamer bądź gotowych zestawów kamery i robota. Czy w istocie praca programistyczna integratorów przy takim zleceniu ogranicza się jedynie do wgrania modelu 3D?

Budowa maszyn przemysłowych
Baza Wiedzy

Czym jest Industry 4.0?

Termin czwartej rewolucji przemysłowej pojawił się już kilka lat temu. Pomimo tego nie jest do końca doprecyzowany i istnieje co najmniej kilka sposobów jego interpretacji.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.