Zrobotyzowane maszyny produkcyjne

Stworzyliśmy dedykowane i elastyczne stanowisko  produkcyjne przeznaczone do wykonywania wielu operacji z wykorzystaniem robota przemysłowego. Zrobotyzowane stanowisko produkcyjne jest to specjalna zrobotyzowana cela, w której robot wykonuje różne operacje na tej samej części.
zrobotyzowane maszyny produkcyjne
Zakres prac maszyn produkcyjnych zależny jest od procesu produkcyjnego. Najczęściej stosuje się: W zrobotyzowanym gnieździe produkcyjnym, poza wymaganymi stacjami produkcyjnymi, znajdują się najczęściej stacje kontrolne. W Unitem Machines najczęściej stosowaliśmy stacje z inspekcją wizualną detalu produkcyjnego, pomiarem optycznym wymiarów produktu. Były to wyspecjalizowane zrobotyzowane stanowiska kontroli wykonujące zadania na automatycznych liniach produkcyjnych.

W zależności od kształtu oraz typu przeprowadzanych operacji możliwe jest zastosowanie różnych mocowań detalu

  • Detal umieszczony jest w gnieździe na stole – a robot produkcyjny pobiera narzędzia lub elementy montażowe i przeprowadza odpowiednie procesy technologiczne.
  • Detal umieszczony jest w chwytaku robota przemysłowego i przemieszcza je w odpowiednie miejsca by zmontować element lub go obrobić.
  • W celi znajdują się dwa lub więcej robotów. Jeden robot przemysłowy w chwytaku trzyma detal, a pozostałe roboty w odpowiedniej kolejności wykonują zadania zgodne z procesem produkcyjnym.
Zrobotyzowana maszyna produkcyjna musi być skonfigurowana pod wymagania i oczekiwania klientów. W firmie Unitem stosujemy budowę modułową, która zapewnia niższe ceny wykonania zrobotyzowanej celi. Po otrzymaniu dokładnego opisu procesu produkcyjnego, który ma być wykonywany w celi zrobotyzowanej, testujemy go w naszej firmie. Na tle innych firm wyróżniamy się elastycznością doboru elementów montowanych w zrobotyzowanej celi produkcyjnej. Nie jesteśmy związani z żadną firmą i możemy dowolnie konfigurować produkty różnych firm w naszych zrobotyzowanych celach. Na życzenie klienta w zrobotyzowanych gniazdach produkcyjnych możemy zainstalować autorskie rozwiązanie, dzięki któremu zdalnie możemy kontrolować pracę robota przemysłowego i innych maszyn, które zamontowaliśmy. Dzięki naszemu rozwiązana możemy:
  • kontrolować pracę celi zrobotyzowane w czasie rzeczywistym,
  • przekazywać informacje dotyczące koniecznych serwisów lub zużycia poszczególnych serwomechanizmów,
  • ograniczyć liczbę produktów wadliwych,
  • zwiększyć efektowność produkcji – poprzez samodoskonalenie się robota przemysłowego.

Powiązane artykuły

Bin picking wspiera produkcję firm przemysłowych poprzez stabilizację procesu produkcji i wzrost wydajności.

Bin picking – co warto o nim wiedzieć?

Bin picking jest jednym z zastosowań systemów wizyjnych 3D. Jako sposób automatyzacji stanowisk robotycznych zgodny z duchem Industry 4.0, odciąża pracowników produkcji od żmudnych i

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.