Zrobotyzowane maszyny produkcyjne

Stworzyliśmy dedykowane i elastyczne stanowisko  produkcyjne przeznaczone do wykonywania wielu operacji z wykorzystaniem robota przemysłowego. Zrobotyzowane stanowisko produkcyjne jest to specjalna zrobotyzowana cela, w której robot wykonuje różne operacje na tej samej części.
zrobotyzowane maszyny produkcyjne
Zakres prac maszyn produkcyjnych zależny jest od procesu produkcyjnego. Najczęściej stosuje się: W zrobotyzowanym gnieździe produkcyjnym, poza wymaganymi stacjami produkcyjnymi, znajdują się najczęściej stacje kontrolne. W Unitem Machines najczęściej stosowaliśmy stacje z inspekcją wizualną detalu produkcyjnego, pomiarem optycznym wymiarów produktu. Były to wyspecjalizowane zrobotyzowane stanowiska kontroli wykonujące zadania na automatycznych liniach produkcyjnych.

W zależności od kształtu oraz typu przeprowadzanych operacji możliwe jest zastosowanie różnych mocowań detalu

  • Detal umieszczony jest w gnieździe na stole – a robot produkcyjny pobiera narzędzia lub elementy montażowe i przeprowadza odpowiednie procesy technologiczne.
  • Detal umieszczony jest w chwytaku robota przemysłowego i przemieszcza je w odpowiednie miejsca by zmontować element lub go obrobić.
  • W celi znajdują się dwa lub więcej robotów. Jeden robot przemysłowy w chwytaku trzyma detal, a pozostałe roboty w odpowiedniej kolejności wykonują zadania zgodne z procesem produkcyjnym.
Zrobotyzowana maszyna produkcyjna musi być skonfigurowana pod wymagania i oczekiwania klientów. W firmie Unitem stosujemy budowę modułową, która zapewnia niższe ceny wykonania zrobotyzowanej celi. Po otrzymaniu dokładnego opisu procesu produkcyjnego, który ma być wykonywany w celi zrobotyzowanej, testujemy go w naszej firmie. Na tle innych firm wyróżniamy się elastycznością doboru elementów montowanych w zrobotyzowanej celi produkcyjnej. Nie jesteśmy związani z żadną firmą i możemy dowolnie konfigurować produkty różnych firm w naszych zrobotyzowanych celach. Na życzenie klienta w zrobotyzowanych gniazdach produkcyjnych możemy zainstalować autorskie rozwiązanie, dzięki któremu zdalnie możemy kontrolować pracę robota przemysłowego i innych maszyn, które zamontowaliśmy. Dzięki naszemu rozwiązana możemy:
  • kontrolować pracę celi zrobotyzowane w czasie rzeczywistym,
  • przekazywać informacje dotyczące koniecznych serwisów lub zużycia poszczególnych serwomechanizmów,
  • ograniczyć liczbę produktów wadliwych,
  • zwiększyć efektowność produkcji – poprzez samodoskonalenie się robota przemysłowego.

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

Automatyczna lakiernia
Oferta

Automatyzacja lakierni

Trudnością w automatyzacji procesów lakierniczych jest mnogość podsystemów wykorzystywanych na halach lakierniczych. Procesy lakiernicze są stale unowocześniane. Jednak w wielu lakierniach działają systemy, które nie są automatycznie zintegrowane ze sobą. Najczęściej integracja takich systemów jest realizowana przez pracę manualną, co obniża potencjalną wydajność lakierni.

Projektowanie i budowa stanowisk kontroli i testu
Baza Wiedzy

Projektowanie i budowa stanowisk kontroli i testu

Urządzenia kontrolne i stanowiska kontrolne mają za zadanie wyeliminować ryzyko i na bieżąco nadzorować najbardziej newralgiczne etapy produkcji. Naszym zdaniem powinny być też projektowane z myślą o nadchodzących zmianach w stanie techniki, by uchronić klienta przed kosztami związanymi ze spowodowaną nimi modernizacją linii produkcyjnej.

Stanowiska zrobotyzowane
Baza Wiedzy

Integrator systemów automatyki

Integrujemy dostępną technologię, by budować maszyny odpowiadające konkretnym wymaganiom klientów. Nasze maszyny prototypowe wykonują wiele zadań specjalistycznych, dlatego korzystamy z szerokiej oferty produktów dostawców. Do każdej maszyny podchodzimy indywidualnie, dlatego jako integratorzy systemów nie ograniczamy się do wybranych technologii, ale wykorzystujemy te, które są niezbędne do stworzenia danej maszyny.

Stanowiska zrobotyzowane
Oferta

Stanowiska zrobotyzowane

Zastosowanie robotów przemysłowych w procesie produkcyjnym zwiększa możliwości produkcyjne i jednocześnie poprawia jakość produktów. W naszych realizacjach stawiamy na synergię: staramy się, by jeden robot łączył różne etapy produkcji. Rezygnacja z konieczności posiadania wielu maszyn produkcyjnych oznacza oszczędności. Jest to możliwe dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w integracji systemów automatyki i robotów przemysłowych.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!