Zrobotyzowane stanowisko obróbcze

Zrobotyzowane stanowisko obróbcze może realizować wszelkie procesy wymagane w procesie technologicznym. Niejednokrotnie montowaliśmy także zrobotyzowane stacje kontrolne w jednym zrobotyzowanym gnieździe obróbczym. Zrobotyzowane stanowiska obróbcze często są elementami automatycznych linii produkcyjnych.
zrobotyzowane stacje montażowe

Przed rozpoczęciem przygotowywania oferty prosimy klienta o przekazanie dokładnych procedur wytwórczych, jakie ma realizować zrobotyzowane gniazdo obróbcze. Jest to niezbędne do zaprojektowania optymalnego rozwiązania z konkurencyjną ceną. Równocześnie dzięki temu krokowi nie zaproponujemy maszyn i robotów przemysłowych, które znacząco przekraczają wymagania stawiane przez procesy wytwórcze.

Jesteśmy elastyczni w doborze elementów montowanych w zrobotyzowanej celi produkcyjnej, ponieważ posiadamy doświadczenie w integracji robotów przemysłowych oraz integracji systemów. Dzięki temu nie jesteśmy związani z żadną firmą i możemy dowolnie konfigurować produkty różnych firm.

Przykładowe możliwości zrobotyzowanej maszyny obróbczej:

 • ładowanie/rozładowanie części na/z przenośnika (przenośnik P&F, przenośnik taśmowy, przenośnik podwieszany, a także z systemu AGV);
 • ręczny załadunek części i montaż poszczególnych elementów;
 • załadunek/wyładunek palet.

Zrobotyzowana cela obróbcza może wykonywać następujące procesy technologiczne:

 • obróbka superfinish,
 • gratowanie,
 • szlifowanie,
 • polerowanie,
 • frezowanie,
 • znakowanie,
 • czyszczenie,
 • zatępianie krawędzi,
 • wyoblanie,
 • wiercenie,
 • toczenie,
 • cięcie i inne.

Zrobotyzowane stanowisko obróbcze umożliwia:

 • automatyzację manualnych procesów produkcyjnych,
 • przeprowadzenie różnych procesów produkcyjnych na ograniczonej przestrzeni.

Poniżej prezentujemy film, na którym ramię robotyczne obsługuje linię buforową z użyciem systemu wizyjnego.

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

Systemy wizyjne
Baza Wiedzy

Systemy wizyjne używane w zrobotyzowanych stanowiskach produkcyjnych

Systemy wizyjne najczęściej są definiowane jako układy urządzeń elektronicznych współpracujących ze sobą, które mają za zadanie automatycznie analizować otoczenie w sposób maksymalnie zbliżony do tego, w jaki działa ludzki wzrok. Zwykle w ich skład wchodzą zarówno urządzenia pozyskujące informacje, jak i te, które aktywują je i przetwarzają. Systemy wizyjne nie są w stanie funkcjonować bez urządzeń odpowiedzialnych za analizę danych.

Projektowanie i budowa stanowisk kontroli i testu
Baza Wiedzy

Projektowanie i budowa stanowisk kontroli i testu

Urządzenia kontrolne i stanowiska kontrolne mają za zadanie wyeliminować ryzyko i na bieżąco nadzorować najbardziej newralgiczne etapy produkcji. Naszym zdaniem powinny być też projektowane z myślą o nadchodzących zmianach w stanie techniki, by uchronić klienta przed kosztami związanymi ze spowodowaną nimi modernizacją linii produkcyjnej.

zrobotyzowane stacje montażowe
Baza Wiedzy

Opłacalność zrobotyzowanych stacji montażowych

Na bazie wieloletniego doświadczenia w budowaniu aplikacji montażowych dla naszych klientów, potrafimy analizować zmianę w trendach rynkowych. Jako profesjonalny dostawca dedykowanych maszyn zrobotyzowanych potrafimy na te zmiany odpowiednio reagować i przekładać na bezpośrednie korzyści dla klienta.

Frezarka do obróbki folii
Realizacje

Frezarka do obróbki folii

Na potrzeby specjalnego procesu klienta zbudowaliśmy dedykowaną frezarkę. Klient do tej pory pracował na frezarkach uniwersalnych, które nie spełniały wymagań jakości. Skrócenie czasu procesu, zmniejszenie ilości produktów wadliwych, wyższa powtarzalność, uproszczenie procesu skłoniły firmę do implementacji naszego rozwiązania. Dostarczona maszyna pracuje w Chinach.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!