Zrobotyzowana stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej

Stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej deski rozdzielczej SEAT. Robot wyposażony w system wizyjny dokonywał kontroli ponad 100 elementów deski rozdzielczej, takich jak: śruby; kilka rodzajów spinek i klipsów; gumki; kratki wentylacyjne; ramka radia; głośnik.
zrobotyzowana stacja kontroli końcowej eol linii montażowej

Technologie:

  • robot – Universal Robots UR10,
  • system wizyjny – SensoPart VISOR V20,
  • PLC – Siemens S7-1200,
  • HMI – Siemens TP1200,
  • stacjonarny czytnik kodów 2D – Keyence SR1000,
  • ręczny czytnik kodów – DATALOGIC PM9500,
  • brama szybkobieżna – Efaflex,
  • układ bezpieczeństwa – SICK,
  • logowanie operatora za pomocą pastylki RFID.

Wszystkie te elementy montowane były wcześniej przez operatorów. Ze względu na dużą ilość komponentów, ich różnorodność oraz możliwość popełnienia pomyłki przy montażu konieczne było przeprowadzanie całościowego testu jakościowego eliminującego błędy ludzkie.

Wyzwaniem była konieczność sprawdzania nie tylko obecności komponentów, ale również ich odpowiedniej orientacji pionowej i poziomej oraz wykrywanie błędów montażu, takich jak niedokręcona śruba czy montaż spinek tył na przód.

Wykorzystanie robota z systemem wizyjnym zapewniło procesowi kontroli, powtarzalność, szybkość oraz niezawodność.

Branża automotive posiada bardzo wysokie standardy produkcji, a brak choć jednego z komponentów może spowodować duże problemy w późniejszym etapie produkcyjnym. Na przykład brak spinek czy klipsów oznacza, że niemożliwy byłoby poprawny montaż kolejnych podzespołów lub zamocowanie samej deski w samochodzie, nie wspominając już o braku głośnika czy kratek wentylacyjnych.

Powiązane artykuły

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku 

Trudność montażu elastycznych elementów polega na konieczności utrzymania precyzji zadania na wysokim poziomie, aby zapobiec powstawaniu NOKów. Normy jakości montażu są wyśrubowane, co jest

Frezarka do obróbki folii

Frezarka do obróbki folii

Na potrzeby specjalnego procesu klienta zbudowaliśmy dedykowaną frezarkę. Klient do tej pory pracował na frezarkach uniwersalnych, które nie spełniały wymagań jakości. Skrócenie czasu procesu, zmniejszenie

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.