Zrobotyzowana stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej

Stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej deski rozdzielczej SEAT. Robot wyposażony w system wizyjny dokonywał kontroli ponad 100 elementów deski rozdzielczej, takich jak: śruby; kilka rodzajów spinek i klipsów; gumki; kratki wentylacyjne; ramka radia; głośnik.
zrobotyzowana stacja kontroli końcowej eol linii montażowej

Technologie:

  • robot – Universal Robots UR10,
  • system wizyjny – SensoPart VISOR V20,
  • PLC – Siemens S7-1200,
  • HMI – Siemens TP1200,
  • stacjonarny czytnik kodów 2D – Keyence SR1000,
  • ręczny czytnik kodów – DATALOGIC PM9500,
  • brama szybkobieżna – Efaflex,
  • układ bezpieczeństwa – SICK,
  • logowanie operatora za pomocą pastylki RFID.

Wszystkie te elementy montowane były wcześniej przez operatorów. Ze względu na dużą ilość komponentów, ich różnorodność oraz możliwość popełnienia pomyłki przy montażu konieczne było przeprowadzanie całościowego testu jakościowego eliminującego błędy ludzkie.

Wyzwaniem była konieczność sprawdzania nie tylko obecności komponentów, ale również ich odpowiedniej orientacji pionowej i poziomej oraz wykrywanie błędów montażu, takich jak niedokręcona śruba czy montaż spinek tył na przód.

Wykorzystanie robota z systemem wizyjnym zapewniło procesowi kontroli, powtarzalność, szybkość oraz niezawodność.

Branża automotive posiada bardzo wysokie standardy produkcji, a brak choć jednego z komponentów może spowodować duże problemy w późniejszym etapie produkcyjnym. Na przykład brak spinek czy klipsów oznacza, że niemożliwy byłoby poprawny montaż kolejnych podzespołów lub zamocowanie samej deski w samochodzie, nie wspominając już o braku głośnika czy kratek wentylacyjnych.

Powiązane artykuły

Stacja montażu wygłuszenia w tapicerce drzwiowej
Realizacje

Stacja montażu wygłuszenia w tapicerce drzwiowej

W samochodach premium ważna jest dbałość o detale. Z myślą o nienagannej estetyce wnętrza samochodów zbudowaliśmy maszynę, której zadaniem jest montaż wygłuszenia panelu bocznego drzwi oraz osadzenie zaczepów metalowych.

Specjalne maszyny skrawające CNC
Baza Wiedzy

Specjalne maszyny skrawające CNC

Maszyny CNC w obecnych czasach odgrywają znaczącą rolę w wielu firmach branży przemysłowej. Niektóre procesy produkcji są wyspecjalizowane do tego stopnia, że jedynym sposobem ich wykonania jest użycie przystosowanej do nich maszyny. Maszynę CNC dopasowaną do nietypowego zadania można nazwać maszyną specjalną lub maszyną dedykowaną.

Automatyczny załadunek i rozładunek łańcuchowej linii transportowej
Realizacje

Automatyczny załadunek i rozładunek łańcuchowej linii transportowej

Automatyczny załadunek i rozładunek łańcuchowej linii transportowej, która jest w ciągłym ruchu to nie lada zadanie. Co więcej, kolejne wymagania warunków pracy linii montażowej dodatkowo czyniły to zadanie coraz bardziej interesującym. Czemu dokładnie musieliśmy stawić czoła?

przenośnik na linii produkcyjnej
Baza Wiedzy

Charakterystyka linii produkcyjnej

Od kiedy człowiek zaczął produkować, jego celem stało się zmaksymalizowanie ilości wyprodukowanych dóbr w określonej jednostce czasu. Przez wiele wieków proces ten wyglądał podobnie. Wszystko zrewolucjonizowała linia produkcyjna.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!