Zrobotyzowana stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej

Stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej deski rozdzielczej SEAT. Robot wyposażony w system wizyjny dokonywał kontroli ponad 100 elementów deski rozdzielczej, takich jak: śruby; kilka rodzajów spinek i klipsów; gumki; kratki wentylacyjne; ramka radia; głośnik.
zrobotyzowana stacja kontroli końcowej eol linii montażowej

Technologie:

  • robot – Universal Robots UR10,
  • system wizyjny – SensoPart VISOR V20,
  • PLC – Siemens S7-1200,
  • HMI – Siemens TP1200,
  • stacjonarny czytnik kodów 2D – Keyence SR1000,
  • ręczny czytnik kodów – DATALOGIC PM9500,
  • brama szybkobieżna – Efaflex,
  • układ bezpieczeństwa – SICK,
  • logowanie operatora za pomocą pastylki RFID.

Wszystkie te elementy montowane były wcześniej przez operatorów. Ze względu na dużą ilość komponentów, ich różnorodność oraz możliwość popełnienia pomyłki przy montażu konieczne było przeprowadzanie całościowego testu jakościowego eliminującego błędy ludzkie.

Wyzwaniem była konieczność sprawdzania nie tylko obecności komponentów, ale również ich odpowiedniej orientacji pionowej i poziomej oraz wykrywanie błędów montażu, takich jak niedokręcona śruba czy montaż spinek tył na przód.

Wykorzystanie robota z systemem wizyjnym zapewniło procesowi kontroli, powtarzalność, szybkość oraz niezawodność.

Branża automotive posiada bardzo wysokie standardy produkcji, a brak choć jednego z komponentów może spowodować duże problemy w późniejszym etapie produkcyjnym. Na przykład brak spinek czy klipsów oznacza, że niemożliwy byłoby poprawny montaż kolejnych podzespołów lub zamocowanie samej deski w samochodzie, nie wspominając już o braku głośnika czy kratek wentylacyjnych.

Powiązane artykuły

System wizyjny do obsługi linii buforowej
Realizacje

System wizyjny do obsługi linii buforowej

Stworzyliśmy robotyczną linię buforową z wykorzystaniem systemu wizyjnego. Zintegrowaliśmy robota z systemem wizyjnym do obsługi linii buforowej, dzięki czemu powstało zrobotyzowane stanowisko zintegrowane z maszyną CNC. Przedstawiamy doświadczenia związane z pracą nad sterowaniem Robota FANUC M-20IA/35M z systemem Pickit 3D L. 

Maszyny CNC Obróbcze
Oferta

Maszyny CNC / Obróbcze

Dostarczamy nowoczesne maszyny montażowe dostosowane do standardów Przemysłu 4.0. Nasz zespół inżynierów zdobywał doświadczenie w największych koncernach na świecie. Usługę budowy maszyn montażowych wykonujemy kompleksowo – od projektu po serwis pogwarancyjny. Wykonujemy maszyny dla różnych branż, w tym automotive, medycznej, spożywczej, przemysłu ciężkiego, czy nawet rowerowej.

Stanowiska material handling
Baza Wiedzy

Zrobotyzowane stacje montażowe – zalety stosowania

Zrobotyzowane stacje montażowe zaczynają być chlebem powszednim linii produkcyjnych. W wielu przypadkach przy stacjach montażowych pracują jeszcze ludzie, lecz jest to model, który odchodzi do lamusa. Przyszłość firm produkcyjnych jest nierozerwalnie związana z robotyzacją, która nie ominie także stacji roboczych.

Automatyczna lakiernia
Oferta

Automatyzacja lakierni

Trudnością w automatyzacji procesów lakierniczych jest mnogość podsystemów wykorzystywanych na halach lakierniczych. Procesy lakiernicze są stale unowocześniane. Jednak w wielu lakierniach działają systemy, które nie są automatycznie zintegrowane ze sobą. Najczęściej integracja takich systemów jest realizowana przez pracę manualną, co obniża potencjalną wydajność lakierni.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!