Zrobotyzowana stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej

Stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej deski rozdzielczej SEAT. Robot wyposażony w system wizyjny dokonywał kontroli ponad 100 elementów deski rozdzielczej, takich jak: śruby; kilka rodzajów spinek i klipsów; gumki; kratki wentylacyjne; ramka radia; głośnik.
zrobotyzowana stacja kontroli końcowej eol linii montażowej

Technologie:

  • robot – Universal Robots UR10,
  • system wizyjny – SensoPart VISOR V20,
  • PLC – Siemens S7-1200,
  • HMI – Siemens TP1200,
  • stacjonarny czytnik kodów 2D – Keyence SR1000,
  • ręczny czytnik kodów – DATALOGIC PM9500,
  • brama szybkobieżna – Efaflex,
  • układ bezpieczeństwa – SICK,
  • logowanie operatora za pomocą pastylki RFID.

Wszystkie te elementy montowane były wcześniej przez operatorów. Ze względu na dużą ilość komponentów, ich różnorodność oraz możliwość popełnienia pomyłki przy montażu konieczne było przeprowadzanie całościowego testu jakościowego eliminującego błędy ludzkie.

Wyzwaniem była konieczność sprawdzania nie tylko obecności komponentów, ale również ich odpowiedniej orientacji pionowej i poziomej oraz wykrywanie błędów montażu, takich jak niedokręcona śruba czy montaż spinek tył na przód.

Wykorzystanie robota z systemem wizyjnym zapewniło procesowi kontroli, powtarzalność, szybkość oraz niezawodność.

Branża automotive posiada bardzo wysokie standardy produkcji, a brak choć jednego z komponentów może spowodować duże problemy w późniejszym etapie produkcyjnym. Na przykład brak spinek czy klipsów oznacza, że niemożliwy byłoby poprawny montaż kolejnych podzespołów lub zamocowanie samej deski w samochodzie, nie wspominając już o braku głośnika czy kratek wentylacyjnych.

Powiązane artykuły

Automatyczne Maszyny Montażowe
Oferta

Automatyczne maszyny montażowe

Dobrze skonstruowane automatyczne maszyny montażowe pozwalają zwielokrotnić wydajność montażu względem czynności wykonywanych manualnie przy wzroście jakości. Jest to możliwe dzięki powtarzalności, zastosowaniu systemów poka-yoke, czujników oraz systemów wizyjnych, które nierozerwalnie łączą się z Przemysłem 4.0. Chętnie przeprowadzimy Twój proces montażu przez transformację do standardu I4.0.

linia produkcyjna elementów metalowych
Baza Wiedzy

Linia produkcyjna

Linia produkcyjna to linia maszyn i pracowników w fabryce, wzdłuż której porusza się produkt podczas jego budowy lub produkcji. Każda maszyna lub pracownik wykonuje określone zadanie, które musi zostać zakończone, zanim produkt przejdzie do następnej pozycji w linii.

Bin picking wspiera produkcję firm przemysłowych poprzez stabilizację procesu produkcji i wzrost wydajności.
Baza Wiedzy

Bin picking – co warto o nim wiedzieć?

Bin picking jest jednym z zastosowań systemów wizyjnych 3D. Jako sposób automatyzacji stanowisk robotycznych zgodny z duchem Industry 4.0, odciąża pracowników produkcji od żmudnych i wymagających zadań na linii produkcyjnej. Co jeszcze warto wiedzieć o bin picking?

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku
Realizacje

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku 

Trudność montażu elastycznych elementów polega na konieczności utrzymania precyzji zadania na wysokim poziomie, aby zapobiec powstawaniu NOKów. Normy jakości montażu są wyśrubowane, co jest wyzwaniem zarówno dla właściciela linii produkcyjnej, jak i jego pracowników. Czy automatyczny montaż rozwiązuje ten problem?

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.