Integrator robotów przemysłowych

Zajmujemy się projektowaniem i budową zrobotyzowanych maszyn specjalnych. Jesteśmy specjalistami w dostarczaniu linii montażowych, które zaopatrujemy w autorskie stacje montażowe, stanowiska zrobotyzowane, stacje kontroli i inne urządzenia produkcyjne i maszyny montażowe potrzebne do zrealizowania pełnego procesu produkcyjnego.

W przypadku wielu naszych realizacji integrujemy roboty tworząc nowe maszyny lub modernizujemy je, czyli robotyzujemy zastane otoczenie produkcyjne. Jest to nasz niewątpliwy atut, ponieważ nie podejmujemy się tylko najprostszych zadań dotyczących tworzenia maszyn zrobotyzowanych, ale także integrujemy roboty do maszyn montażowych, maszyn kontrolnych, które nie zostały zaprojektowane do współpracy z robotami.

Za nasze zrobotyzowane maszyny oraz zmodernizowane (zrobotyzowane) maszyny produkcyjne jako integrator robotów przemysłowych bierzemy pełną odpowiedzialność.

Jako integrator systemów robotycznych musimy przed przystąpieniem do pracy ocenić potrzeby systemu robotycznego. Tworzymy plan automatyzacji i robotyzacji, by zaprojektować i zbudować wszystkie niezbędne maszyny uwzględniające rozwiązania, które przyspieszą i usprawnią procesy produkcyjne.

Jako specjaliści często w procesach produkcyjnych widzimy dodatkowe możliwości usprawnień i optymalizacji. Informujemy klienta o naszych spostrzeżeniach. Wielu z nich ma możliwość usprawnić swoje procesy, dzięki czemu firma zyskuje zwiększenie mocy produkcyjnych i oszczędza czas. Integracja systemów robotycznych jest idealna dla wielu zastosowań, w tym:

 • montażu,
 • pobierania i układania,
 • pick and place,
 • kontroli End of Line (kontrola EOL),
 • paletyzacji,
 • dozowania,
 • powlekania,
 • malowania,
 • klejenia,
 • pakowania i wielu więcej.

Jak integrujemy roboty przemysłowe?

W Unitem rozumiemy znaczenie udanej integracji systemów zrobotyzowanych dla zwiększenia możliwości produkcyjnych firmy produkcyjnej i zwrotu z inwestycji (ROI). Dlatego też wdrażamy staranny i dokładny proces automatyzacji, abyś klient uzyskał jak najwięcej korzyści z naszej integracji.

Krok 1: Przeprowadzenie analizy

Analiza prowadzona jest w celu określenia, jakie konkretne procesy automatyzacji przyniosą największe korzyści firmie. Przeprowadzamy analizę projektu przy użyciu narzędzi diagnostycznych, aby ocenić najlepsze narzędzia robotyczne dla potrzeb aplikacji.

W trakcie audytu pytamy się o:

 • istniejącą architekturę sprzętu i oprogramowania,
 • systemy bezpieczeństwa,
 • przykłady zastosowania,
 • potrzebne czujniki,
 • wymaganą wydajność systemu,
 • wymogi dotyczące interfejsu użytkownika.

Krok 2: Stworzenie planu automatyzacji

Po zidentyfikowaniu potrzeb, tworzymy plan integracji, który najlepiej odpowiada wymaganiom technicznym, finansowym, środowiskowym i bezpieczeństwa.

W tym kroku przedstawiamy modele 3D naszych rozwiązań oraz szczegółowy plan realizacji zamówienia.

Krok 3: Wdrożenie planu do produkcji

Po ustaleniu i przetestowaniu wszystkich szczegółów, nasi technicy i inżynierowie budują system i integrują wszystkie elementy produkcji. Po wdrożeniu systemu przeprowadzamy liczne testy, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo, a także zapewniamy szkolenia i wsparcie dla pracowników klienta.

W integracji robotów nie zdarzają się dwie takie same maszyny zrobotyzowane. Jest to spowodowane dostosowaniem stanowiska zrobotyzowanego pod dokładne oczekiwania klienta, dostępną infrastrukturę, a także różne obostrzenia dotyczące branży klienta.

Jak uruchamiamy maszyny zrobotyzowane?

Proces uruchomienia u klienta musi trwać krótko, by nie powodować zbędnych strat produkcyjnych. Dlatego każde stanowisko uruchamiamy najpierw w naszej hali testowej, by u klienta wstawić gotowy, dobrze działający system. Mimo tego właściwe ustawienie parametrów pracy robota musi być dostosowane na miejscu z uwagi na to, że robot przemysłowy wykonuje bardzo precyzyjne ruchy. Nawet delikatna zmiana montażu może powodować powtarzające się NOKi na produkcji.

Dlaczego warto wybrać Unitem?

Jeśli chodzi o integratorów systemów robotycznych, Unitem jest najlepszym wyborem. Współpraca z nami przynosi wiele korzyści, w tym:

 • Efektywne kosztowo rozwiązania:

Przestrzegamy założeń budżetowych i znajdziemy idealne rozwiązania robotyczne, które zwiększą produkcję oraz pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze.

 •  Jesteśmy ekspertami w dziedzinie integracji systemów zrobotyzowanych:

Dzięki dużemu doświadczeniu operacyjnemu i dostępowi do wszystkich najlepszych marek robotyki, posiadamy wiedzę, aby pomyślnie zintegrować system robotyki.

 • Dostosowanie do potrzeb klienta:

Oferujemy niestandardowe maszyny i specjalistyczny sprzęt, który może być zaprojektowany zgodnie z dokładnymi specyfikacjami klienta.

 • Wydajność:

Niezależnie od tego, czy dostarczamy nową linię produkcyjną, czy modernizujemy istniejącą, mamy umiejętności, aby uczynić proces tak szybkim i wydajnym, jak to tylko możliwe.

 • Zrównoważone rozwiązania:

Koncentrujemy się na obniżeniu kosztów operacyjnych poprzez zwiększenie wydajności procesów i zmniejszenie zużycia energii.

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

zrobotyzowane stacje montażowe
Baza Wiedzy

Opłacalność zrobotyzowanych stacji montażowych

Na bazie wieloletniego doświadczenia w budowaniu aplikacji montażowych dla naszych klientów, potrafimy analizować zmianę w trendach rynkowych. Jako profesjonalny dostawca dedykowanych maszyn zrobotyzowanych potrafimy na te zmiany odpowiednio reagować i przekładać na bezpośrednie korzyści dla klienta.

Zastosowanie robotów przemysłowych w procesie produkcyjnym
Baza Wiedzy

Zastosowanie robotów przemysłowych w procesie produkcyjnym

Montaż produktów na zrobotyzowanych liniach produkcyjnych był jednym z pierwszych zastosowań robotów w przemyśle. Obecnie wykorzystuje się manipulatory do precyzyjnego umieszczania detali w odpowiednich miejscach. Detale te mogą być bardzo małe, ale także bardzo duże lub o skomplikowanych kształtach.

zrobotyzowana stacja kontroli końcowej eol linii montażowej
Realizacje

Zrobotyzowana stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej

Stacja kontroli końcowej (EOL) linii montażowej deski rozdzielczej SEAT. Robot wyposażony w system wizyjny dokonywał kontroli ponad 100 elementów deski rozdzielczej, takich jak: śruby; kilka rodzajów spinek i klipsów; gumki; kratki wentylacyjne; ramka radia; głośnik.

Projektowanie i budowa stanowisk kontroli i testu
Baza Wiedzy

Projektowanie i budowa stanowisk kontroli i testu

Urządzenia kontrolne i stanowiska kontrolne mają za zadanie wyeliminować ryzyko i na bieżąco nadzorować najbardziej newralgiczne etapy produkcji. Naszym zdaniem powinny być też projektowane z myślą o nadchodzących zmianach w stanie techniki, by uchronić klienta przed kosztami związanymi ze spowodowaną nimi modernizacją linii produkcyjnej.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.