Integrator robotów przemysłowych

Zajmujemy się projektowaniem i budową zrobotyzowanych maszyn specjalnych. Jesteśmy specjalistami w dostarczaniu linii montażowych, które zaopatrujemy w autorskie stacje montażowe, stanowiska zrobotyzowane, stacje kontroli i inne urządzenia produkcyjne i maszyny montażowe potrzebne do zrealizowania pełnego procesu produkcyjnego.

W przypadku wielu naszych realizacji integrujemy roboty tworząc nowe maszyny lub modernizujemy je, czyli robotyzujemy zastane otoczenie produkcyjne. Jest to nasz niewątpliwy atut, ponieważ nie podejmujemy się tylko najprostszych zadań dotyczących tworzenia maszyn zrobotyzowanych, ale także integrujemy roboty do maszyn montażowych, maszyn kontrolnych, które nie zostały zaprojektowane do współpracy z robotami.

Za nasze zrobotyzowane maszyny oraz zmodernizowane (zrobotyzowane) maszyny produkcyjne jako integrator robotów przemysłowych bierzemy pełną odpowiedzialność.

Jako integrator systemów robotycznych musimy przed przystąpieniem do pracy ocenić potrzeby systemu robotycznego. Tworzymy plan automatyzacji i robotyzacji, by zaprojektować i zbudować wszystkie niezbędne maszyny uwzględniające rozwiązania, które przyspieszą i usprawnią procesy produkcyjne.

Jako specjaliści często w procesach produkcyjnych widzimy dodatkowe możliwości usprawnień i optymalizacji. Informujemy klienta o naszych spostrzeżeniach. Wielu z nich ma możliwość usprawnić swoje procesy, dzięki czemu firma zyskuje zwiększenie mocy produkcyjnych i oszczędza czas. Integracja systemów robotycznych jest idealna dla wielu zastosowań, w tym:

 • montażu,
 • pobierania i układania,
 • pick and place,
 • kontroli End of Line (kontrola EOL),
 • paletyzacji,
 • dozowania,
 • powlekania,
 • malowania,
 • klejenia,
 • pakowania i wielu więcej.

Jak integrujemy roboty przemysłowe?

W Unitem rozumiemy znaczenie udanej integracji systemów zrobotyzowanych dla zwiększenia możliwości produkcyjnych firmy produkcyjnej i zwrotu z inwestycji (ROI). Dlatego też wdrażamy staranny i dokładny proces automatyzacji, abyś klient uzyskał jak najwięcej korzyści z naszej integracji.

Krok 1: Przeprowadzenie analizy

Analiza prowadzona jest w celu określenia, jakie konkretne procesy automatyzacji przyniosą największe korzyści firmie. Przeprowadzamy analizę projektu przy użyciu narzędzi diagnostycznych, aby ocenić najlepsze narzędzia robotyczne dla potrzeb aplikacji.

W trakcie audytu pytamy się o:

 • istniejącą architekturę sprzętu i oprogramowania,
 • systemy bezpieczeństwa,
 • przykłady zastosowania,
 • potrzebne czujniki,
 • wymaganą wydajność systemu,
 • wymogi dotyczące interfejsu użytkownika.

Krok 2: Stworzenie planu automatyzacji

Po zidentyfikowaniu potrzeb, tworzymy plan integracji, który najlepiej odpowiada wymaganiom technicznym, finansowym, środowiskowym i bezpieczeństwa.

W tym kroku przedstawiamy modele 3D naszych rozwiązań oraz szczegółowy plan realizacji zamówienia.

Krok 3: Wdrożenie planu do produkcji

Po ustaleniu i przetestowaniu wszystkich szczegółów, nasi technicy i inżynierowie budują system i integrują wszystkie elementy produkcji. Po wdrożeniu systemu przeprowadzamy liczne testy, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo, a także zapewniamy szkolenia i wsparcie dla pracowników klienta.

W integracji robotów nie zdarzają się dwie takie same maszyny zrobotyzowane. Jest to spowodowane dostosowaniem stanowiska zrobotyzowanego pod dokładne oczekiwania klienta, dostępną infrastrukturę, a także różne obostrzenia dotyczące branży klienta.

Jak uruchamiamy maszyny zrobotyzowane?

Proces uruchomienia u klienta musi trwać krótko, by nie powodować zbędnych strat produkcyjnych. Dlatego każde stanowisko uruchamiamy najpierw w naszej hali testowej, by u klienta wstawić gotowy, dobrze działający system. Mimo tego właściwe ustawienie parametrów pracy robota musi być dostosowane na miejscu z uwagi na to, że robot przemysłowy wykonuje bardzo precyzyjne ruchy. Nawet delikatna zmiana montażu może powodować powtarzające się NOKi na produkcji.

Dlaczego warto wybrać Unitem?

Jeśli chodzi o integratorów systemów robotycznych, Unitem jest najlepszym wyborem. Współpraca z nami przynosi wiele korzyści, w tym:

 • Efektywne kosztowo rozwiązania:

Przestrzegamy założeń budżetowych i znajdziemy idealne rozwiązania robotyczne, które zwiększą produkcję oraz pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze.

 •  Jesteśmy ekspertami w dziedzinie integracji systemów zrobotyzowanych:

Dzięki dużemu doświadczeniu operacyjnemu i dostępowi do wszystkich najlepszych marek robotyki, posiadamy wiedzę, aby pomyślnie zintegrować system robotyki.

 • Dostosowanie do potrzeb klienta:

Oferujemy niestandardowe maszyny i specjalistyczny sprzęt, który może być zaprojektowany zgodnie z dokładnymi specyfikacjami klienta.

 • Wydajność:

Niezależnie od tego, czy dostarczamy nową linię produkcyjną, czy modernizujemy istniejącą, mamy umiejętności, aby uczynić proces tak szybkim i wydajnym, jak to tylko możliwe.

 • Zrównoważone rozwiązania:

Koncentrujemy się na obniżeniu kosztów operacyjnych poprzez zwiększenie wydajności procesów i zmniejszenie zużycia energii.

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

Wykorzystywanie robotów przemysłowych w produkcji
Baza Wiedzy

Wykorzystywanie robotów przemysłowych

Choć coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że roboty przemysłowe to rozwiązania o ogromnym potencjale. Pytani o sposoby ich wykorzystywania często odkrywamy, że nasza wiedza jest ograniczona lub niepełna. Jak zatem można w praktyce wykorzystać ich potencjał?

Stanowiska material handling
Oferta

Stanowiska material handling

Logistyka materiałów oraz wyrobów w zakładzie jest równie ważna, jak sam proces ich wytworzenia. Niewłaściwa logistyka jest w stanie zakłócać proces produkcji. Wiele bolączek stanowisk material handling można rozwiązać przy pomocy robotyzacji i automatyzacji, które są domeną Przemysłu 4.0. Z przyjemnością pomagamy naszym klientom we wprowadzaniu standardu I4.0 zarówno w ich stanowiskach material handlingu, jak i całych linii produkcyjnych.

Specjalne maszyny skrawające CNC
Baza Wiedzy

Specjalne maszyny skrawające CNC

Maszyny CNC w obecnych czasach odgrywają znaczącą rolę w wielu firmach branży przemysłowej. Niektóre procesy produkcji są wyspecjalizowane do tego stopnia, że jedynym sposobem ich wykonania jest użycie przystosowanej do nich maszyny. Maszynę CNC dopasowaną do nietypowego zadania można nazwać maszyną specjalną lub maszyną dedykowaną.

Czujniki
Baza Wiedzy

Czujniki wykorzystywane w maszynach kontrolnych

W maszynach specjalnych realizujących zadania produkcyjne stosuje się wiele różnorodnych czujników. Czujniki są odpowiedzialne za przekazywanie stanu detalu lub linii sterownikowi odpowiedzialnemu za pracę maszyn. Poniżej prezentujemy główne czujniki, które umożliwiają automatyzację procesów produkcyjnych.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!