Automat montażu elementów zagłówka samochodowego

Zadaniem tej maszyny jest wciśnięcie specjalnych tulejek do elementów plastikowych zagłówka. Niniejsza dedykowana maszyna produkcyjna jest jedną z wielu, które wykonaliśmy na potrzeby naszych klientów.
automat montażu elementów zagłówka samochodowego

Wyzwania procesu montażu

Trudność tej operacji polega na zróżnicowaniu wymiarów części plastikowych. Co więcej, występują nadlewy, a także może dojść do skurczu materiału. Ponadto tulejki dostarczane przez podwykonawców mogą być wadliwe, przez co należy je wykluczyć z procesu montażu.

Jak skonstruowaliśmy dedykowany automat montażowy

Na potrzeby tego procesu dostarczyliśmy maszynę wyposażoną w kamerę 2d Cognex oraz zestaw siłowników SMC. Nad bezpieczeństwem oraz jakością wykonania czuwają czujniki Sick i Pilz.

W tym procesie montażu osiągnęliśmy:

  • poprawę jakości,
  • zmniejszenie liczby NOKów,
  • zwiększenie zdolności produkcyjnej procesu,
  • zwiększonie bezpieczeństwa operatora,
  • eliminację możliwości popełnienia błędu przez operatora.

Dlaczego nie zastosowaliśmy robota do tego automatu montażowego?

Projektując i budując maszyny zawsze przeprowadzamy wcześniejszy audyt dotyczący oczekiwań stawianych przed daną maszyną. W tym konkretnym przypadku klient przekazał informacje, że czas produkcji tego detalu na potrzeby rynku automotive wynosi 5 lat. Dlatego ta maszyna musiała osiągnąć ROI=100% w czasie krótszym niż 1,5 roku.

Z tego powodu zbudowaliśmy automat w gnieździe, w którym pracuje operator. Obsługuje on 3 maszyny w tym samym czasie. Pracę jaką wykonuje można zastąpić aż 3 robotami. Koszt dodatkowy robotów skutkowałby dużo mniejszą opłacalnością tych maszyn w okresie 5 letnim.

Powiązane artykuły

Stanowisko produkcyjne klejenia zagłówka samochodowego
Realizacje

Stanowisko produkcyjne klejenia zagłówka samochodowego

Zagłówek samochodowy to jeden z elementów bezpieczeństwa oraz komfortu pasażerów w samochodzie. Aby ułatwić i usprawnić proces jego wytworzenia, dostarczyliśmy stanowisko ręcznego klejenia zagłówków, w którym maszyna kontroluje proces nakładania kleju (czas, ilość).

Czujniki
Baza Wiedzy

Czujniki wykorzystywane w maszynach kontrolnych

W maszynach specjalnych realizujących zadania produkcyjne stosuje się wiele różnorodnych czujników. Czujniki są odpowiedzialne za przekazywanie stanu detalu lub linii sterownikowi odpowiedzialnemu za pracę maszyn. Poniżej prezentujemy główne czujniki, które umożliwiają automatyzację procesów produkcyjnych.

Maszyny CNC Obróbcze
Oferta

Maszyny CNC / Obróbcze

Dostarczamy nowoczesne maszyny montażowe dostosowane do standardów Przemysłu 4.0. Nasz zespół inżynierów zdobywał doświadczenie w największych koncernach na świecie. Usługę budowy maszyn montażowych wykonujemy kompleksowo – od projektu po serwis pogwarancyjny. Wykonujemy maszyny dla różnych branż, w tym automotive, medycznej, spożywczej, przemysłu ciężkiego, czy nawet rowerowej.

Baza Wiedzy

Oprogramowanie bin picking – czy to naprawdę dziecinnie proste?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań oprogramowania dla aplikacji bin picking. Duża ich część jest dedykowanym oprogramowaniem dla kamer bądź gotowych zestawów kamery i robota. Czy w istocie praca programistyczna integratorów przy takim zleceniu ogranicza się jedynie do wgrania modelu 3D?

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!