Automat montażu elementów zagłówka samochodowego

Zadaniem tej maszyny jest wciśnięcie specjalnych tulejek do elementów plastikowych zagłówka. Niniejsza dedykowana maszyna produkcyjna jest jedną z wielu, które wykonaliśmy na potrzeby naszych klientów.
automat montażu elementów zagłówka samochodowego

Wyzwania procesu montażu

Trudność tej operacji polega na zróżnicowaniu wymiarów części plastikowych. Co więcej, występują nadlewy, a także może dojść do skurczu materiału. Ponadto tulejki dostarczane przez podwykonawców mogą być wadliwe, przez co należy je wykluczyć z procesu montażu.

Jak skonstruowaliśmy dedykowany automat montażowy

Na potrzeby tego procesu dostarczyliśmy maszynę wyposażoną w kamerę 2d Cognex oraz zestaw siłowników SMC. Nad bezpieczeństwem oraz jakością wykonania czuwają czujniki Sick i Pilz.

W tym procesie montażu osiągnęliśmy:

  • poprawę jakości,
  • zmniejszenie liczby NOKów,
  • zwiększenie zdolności produkcyjnej procesu,
  • zwiększonie bezpieczeństwa operatora,
  • eliminację możliwości popełnienia błędu przez operatora.

Dlaczego nie zastosowaliśmy robota do tego automatu montażowego?

Projektując i budując maszyny zawsze przeprowadzamy wcześniejszy audyt dotyczący oczekiwań stawianych przed daną maszyną. W tym konkretnym przypadku klient przekazał informacje, że czas produkcji tego detalu na potrzeby rynku automotive wynosi 5 lat. Dlatego ta maszyna musiała osiągnąć ROI=100% w czasie krótszym niż 1,5 roku.

Z tego powodu zbudowaliśmy automat w gnieździe, w którym pracuje operator. Obsługuje on 3 maszyny w tym samym czasie. Pracę jaką wykonuje można zastąpić aż 3 robotami. Koszt dodatkowy robotów skutkowałby dużo mniejszą opłacalnością tych maszyn w okresie 5 letnim.

Powiązane artykuły

System wizyjny do obsługi linii buforowej
Realizacje

System wizyjny do obsługi linii buforowej

Stworzyliśmy robotyczną linię buforową z wykorzystaniem systemu wizyjnego. Zintegrowaliśmy robota z systemem wizyjnym do obsługi linii buforowej, dzięki czemu powstało zrobotyzowane stanowisko zintegrowane z maszyną CNC. Przedstawiamy doświadczenia związane z pracą nad sterowaniem Robota FANUC M-20IA/35M z systemem Pickit 3D L. 

Ramię robotyczne z dużym chwytakiem w fabryce automotive dla aplikacji bin picking.
Baza Wiedzy

Losowa aplikacja bin picking krok po kroku

Proste implementacje systemów bin picking są przyjemne jak spacer w parku. Trudności zaczynają się w momencie, kiedy mamy do czynienia z aplikacją losową. Chaotycznie ułożone elementy, które zakleszczają się lub są trudne do pobrania i prawidłowego odłożenia, wymagają wiedzy, doświadczenia i kreatywności.

Stanowiska material handling
Baza Wiedzy

Zrobotyzowane stacje montażowe – zalety stosowania

Zrobotyzowane stacje montażowe zaczynają być chlebem powszednim linii produkcyjnych. W wielu przypadkach przy stacjach montażowych pracują jeszcze ludzie, lecz jest to model, który odchodzi do lamusa. Przyszłość firm produkcyjnych jest nierozerwalnie związana z robotyzacją, która nie ominie także stacji roboczych.

stanowiska kontroli szczelności
Oferta

Stanowiska kontroli jakości

Przewagę konkurencyjną można zdobyć oferując produkty wysokiej jakości w niskiej cenie. Aby to osiągnąć konieczny jest niezawodny system kontroli jakości. Dlatego proponujemy naszym klientom maszyny testujące jakość w sposób nieinwazyjny. Testy te umożliwiają sprawdzenie jakości każdego detalu czy elementu zamontowanego i obrobionego we wcześniejszych etapach produkcji.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.