Automat montażu elementów zagłówka samochodowego

Zadaniem tej maszyny jest wciśnięcie specjalnych tulejek do elementów plastikowych zagłówka. Niniejsza dedykowana maszyna produkcyjna jest jedną z wielu, które wykonaliśmy na potrzeby naszych klientów.
automat montażu elementów zagłówka samochodowego

Wyzwania procesu montażu

Trudność tej operacji polega na zróżnicowaniu wymiarów części plastikowych. Co więcej, występują nadlewy, a także może dojść do skurczu materiału. Ponadto tulejki dostarczane przez podwykonawców mogą być wadliwe, przez co należy je wykluczyć z procesu montażu.

Jak skonstruowaliśmy dedykowany automat montażowy

Na potrzeby tego procesu dostarczyliśmy maszynę wyposażoną w kamerę 2d Cognex oraz zestaw siłowników SMC. Nad bezpieczeństwem oraz jakością wykonania czuwają czujniki Sick i Pilz.

W tym procesie montażu osiągnęliśmy:

  • poprawę jakości,
  • zmniejszenie liczby NOKów,
  • zwiększenie zdolności produkcyjnej procesu,
  • zwiększonie bezpieczeństwa operatora,
  • eliminację możliwości popełnienia błędu przez operatora.

Dlaczego nie zastosowaliśmy robota do tego automatu montażowego?

Projektując i budując maszyny zawsze przeprowadzamy wcześniejszy audyt dotyczący oczekiwań stawianych przed daną maszyną. W tym konkretnym przypadku klient przekazał informacje, że czas produkcji tego detalu na potrzeby rynku automotive wynosi 5 lat. Dlatego ta maszyna musiała osiągnąć ROI=100% w czasie krótszym niż 1,5 roku.

Z tego powodu zbudowaliśmy automat w gnieździe, w którym pracuje operator. Obsługuje on 3 maszyny w tym samym czasie. Pracę jaką wykonuje można zastąpić aż 3 robotami. Koszt dodatkowy robotów skutkowałby dużo mniejszą opłacalnością tych maszyn w okresie 5 letnim.

Powiązane artykuły

Bin picking wspiera produkcję firm przemysłowych poprzez stabilizację procesu produkcji i wzrost wydajności.
Baza Wiedzy

Bin picking – co warto o nim wiedzieć?

Bin picking jest jednym z zastosowań systemów wizyjnych 3D. Jako sposób automatyzacji stanowisk robotycznych zgodny z duchem Industry 4.0, odciąża pracowników produkcji od żmudnych i wymagających zadań na linii produkcyjnej. Co jeszcze warto wiedzieć o bin picking?

stanowiska kontrolne
Baza Wiedzy

Budowa stanowisk kontrolnych

W związku z coraz większymi wymaganiami jakościowymi wiele fabryk staje przed koniecznością zwiększenia ilości stanowisk kontrolnych. Z tego powodu, współczesny przemysł silnie polega na niestandardowych maszynach pomiarowych i kontrolnych.

Projektowanie i budowa stanowisk kontroli i testu
Baza Wiedzy

Projektowanie i budowa stanowisk kontroli i testu

Urządzenia kontrolne i stanowiska kontrolne mają za zadanie wyeliminować ryzyko i na bieżąco nadzorować najbardziej newralgiczne etapy produkcji. Naszym zdaniem powinny być też projektowane z myślą o nadchodzących zmianach w stanie techniki, by uchronić klienta przed kosztami związanymi ze spowodowaną nimi modernizacją linii produkcyjnej.

zrobotyzowane stacje montażowe
Baza Wiedzy

Opłacalność zrobotyzowanych stacji montażowych

Na bazie wieloletniego doświadczenia w budowaniu aplikacji montażowych dla naszych klientów, potrafimy analizować zmianę w trendach rynkowych. Jako profesjonalny dostawca dedykowanych maszyn zrobotyzowanych potrafimy na te zmiany odpowiednio reagować i przekładać na bezpośrednie korzyści dla klienta.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.