Automat montażu elementów zagłówka samochodowego

Zadaniem tej maszyny jest wciśnięcie specjalnych tulejek do elementów plastikowych zagłówka. Niniejsza dedykowana maszyna produkcyjna jest jedną z wielu, które wykonaliśmy na potrzeby naszych klientów.
automat montażu elementów zagłówka samochodowego

Wyzwania procesu montażu

Trudność tej operacji polega na zróżnicowaniu wymiarów części plastikowych. Co więcej, występują nadlewy, a także może dojść do skurczu materiału. Ponadto tulejki dostarczane przez podwykonawców mogą być wadliwe, przez co należy je wykluczyć z procesu montażu.

Jak skonstruowaliśmy dedykowany automat montażowy

Na potrzeby tego procesu dostarczyliśmy maszynę wyposażoną w kamerę 2d Cognex oraz zestaw siłowników SMC. Nad bezpieczeństwem oraz jakością wykonania czuwają czujniki Sick i Pilz.

W tym procesie montażu osiągnęliśmy:

  • poprawę jakości,
  • zmniejszenie liczby NOKów,
  • zwiększenie zdolności produkcyjnej procesu,
  • zwiększonie bezpieczeństwa operatora,
  • eliminację możliwości popełnienia błędu przez operatora.

Dlaczego nie zastosowaliśmy robota do tego automatu montażowego?

Projektując i budując maszyny zawsze przeprowadzamy wcześniejszy audyt dotyczący oczekiwań stawianych przed daną maszyną. W tym konkretnym przypadku klient przekazał informacje, że czas produkcji tego detalu na potrzeby rynku automotive wynosi 5 lat. Dlatego ta maszyna musiała osiągnąć ROI=100% w czasie krótszym niż 1,5 roku.

Z tego powodu zbudowaliśmy automat w gnieździe, w którym pracuje operator. Obsługuje on 3 maszyny w tym samym czasie. Pracę jaką wykonuje można zastąpić aż 3 robotami. Koszt dodatkowy robotów skutkowałby dużo mniejszą opłacalnością tych maszyn w okresie 5 letnim.

Powiązane artykuły

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku

Automatyczny montaż uszczelki w łożysku 

Trudność montażu elastycznych elementów polega na konieczności utrzymania precyzji zadania na wysokim poziomie, aby zapobiec powstawaniu NOKów. Normy jakości montażu są wyśrubowane, co jest

Frezarka do obróbki folii

Frezarka do obróbki folii

Na potrzeby specjalnego procesu klienta zbudowaliśmy dedykowaną frezarkę. Klient do tej pory pracował na frezarkach uniwersalnych, które nie spełniały wymagań jakości. Skrócenie czasu procesu, zmniejszenie

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!

Zostaw numer a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.