Zawieszanie elementów na przenośnik w ciągłym ruchu przez robota przemysłowego

Prezentujemy modernizację linii lakierniczej. Modernizacja polegała na zrobotyzowaniu istniejących maszyn. Zadanie było trudne z uwagi na różne referencje wieszaków, a także uszkodzenia samych wieszaków.
Zawieszanie elementów na przenośnik w ciągłym ruchu przez robota przemysłowego

Zadania nie ułatwiała sama linia malująca, która znajduje się w ciągłym ruchu. Linia ta nie może zostać zatrzymana, dlatego skonstruowaliśmy specjalny chwytak, a także zaprogramowaliśmy manipulator, by możliwe było bezpieczne odłożenie zawieszek na linię malującą.

Cały projekt został szczegółowo opisany na stronie Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek.

Powiązane artykuły

Baza Wiedzy

Rozwiązanie FlexiBowl dla bin picking – kiedy go użyć?

Świętym Graalem automatyki jest rozwiązanie problemów losowego ułożenia detali w aplikacji bin picking przy pomocy oprogramowania. Pomimo że w tej dziedzinie na naszych oczach dokonuje się znaczący postęp, to do ideału jeszcze daleka droga. Na szczęście technologia nie pozostaje w tyle: stale wymyślane są suplementarne rozwiązania dla aplikacji losowych. Jednym z nich jest właśnie FlexiBowl.

Zalety zrobotyzowanych stanowisk
Baza Wiedzy

Zalety zrobotyzowanych stanowisk przemysłowych

Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się automatyzacji produkcji. Media spekulują, że roboty z wolna będą odbierać ludziom przynależne im miejsca zatrudnienia. Jak jest jednak w rzeczywistości? Czy automatyka przemysłowa i jej rozwój jest czymś, czego powinniśmy się obawiać, czy może czymś, co będzie dla nas korzystne?

jak modernizować maszyny
Baza Wiedzy

Jak modernizuje się maszyny produkcyjne?

Modernizacja maszyn przemysłowych dla nas oznacza integrację istniejącej maszyny lub linii produkcyjnej z nowoczesnymi systemami. Potrafimy dokonywać modernizacji całych zakładów produkcyjnych tak, by funkcjonowały zgodnie z zasadami Industry 4.0.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!