Zawieszanie elementów na przenośnik w ciągłym ruchu przez robota przemysłowego

Prezentujemy modernizację linii lakierniczej. Modernizacja polegała na zrobotyzowaniu istniejących maszyn. Zadanie było trudne z uwagi na różne referencje wieszaków, a także uszkodzenia samych wieszaków.
Zawieszanie elementów na przenośnik w ciągłym ruchu przez robota przemysłowego

Zadania nie ułatwiała sama linia malująca, która znajduje się w ciągłym ruchu. Linia ta nie może zostać zatrzymana, dlatego skonstruowaliśmy specjalny chwytak, a także zaprogramowaliśmy manipulator, by możliwe było bezpieczne odłożenie zawieszek na linię malującą.

Cały projekt został szczegółowo opisany na stronie Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek.

Powiązane artykuły

Stanowiska material handling
Baza Wiedzy

Zrobotyzowane stacje montażowe – zalety stosowania

Zrobotyzowane stacje montażowe zaczynają być chlebem powszednim linii produkcyjnych. W wielu przypadkach przy stacjach montażowych pracują jeszcze ludzie, lecz jest to model, który odchodzi do lamusa. Przyszłość firm produkcyjnych jest nierozerwalnie związana z robotyzacją, która nie ominie także stacji roboczych.

Thermosafety
Baza Wiedzy

Maszyny i systemy wykorzystywane w Industry 4.0

Koncepcja Industry 4.0 to nie tylko slogan, lecz przede wszystkim realne technologie, które stosujemy w UNITEM. Stworzyliśmy maszynę przemysłową buforu dla lakierni, zintegrowaliśmy transport autonomicznymi wózkami AGV z pracą robotów przemysłowych oraz pracą samej lakierni. Całość współpracuje ze sobą, a rola operatora ogranicza się do nadzoru systemu.

Baza Wiedzy

Inwestycja w bin picking – czy warto? Argumenty + kalkulator kosztów

Siłą rzeczy, inwestycje wiążą się w dużymi kosztami. Choć w perspektywie czasu zwracają się i zwiększają konkurencyjność firmy, to podjęcie decyzji najczęściej odkładane jest na później. Dlatego powstał niniejszy artykuł – aby wesprzeć w podjęciu decyzji o inwestycji w bin picking.

automatyczne systemy transportowe
Baza Wiedzy

Automatyczne systemy transportowe

Logistyka jest jednym z kilku kluczowych elementów decydujących o wydajności linii produkcyjnej. Z myślą o wyzwaniach, jakie stawia ten obszar pracy linii, firma Unitem projektuje systemy dostosowane do wymagań klientów i wewnętrznych uwarunkowań firmy.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!