Jak zarządzamy projektami budowy maszyn?

Zarządzanie projektem jest ważnym aspektem w całym procesie budowy maszyny. Bardzo dużą uwagę skupiamy na tym, aby nasz Klient był poinformowany o statusie prac. Project Manager w Unitem jest osobą kontaktową, która stanowi łącznik między zespołem Klienta, a zespołem wykonawczym w UNITEM. Dzięki temu wszelkie informacje są przekazywane sprawnie i terminowo.
Integrator robotyki przemysłowej testujący maszynę przy linii produkcyjnej

W trakcie realizacji projektu angażujemy Klienta we wszystkich jego etapach

Jesteśmy przekonani, że ścisła współpraca z Klientem jest gwarantem solidnego wykonania zamówienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku produkcji maszyn nietypowych lub tzw. maszyn prototypowych, kiedy o sukcesie projektu może zaważyć każdy szczegół. Z tego powodu oraz dzięki latom doświadczeń, opracowaliśmy proces współpracy z Klientem zapewniający płynną komunikację w obie strony oraz możliwość ingerencji Klienta na wielu etapach wykonania. W skład procesu wchodzą dwa elementy:

  • Harmonogram prac, który otrzymuje Klient;
  • System konsultacji zawierający plan spotkań, podczas których Klient ma szansę osobiście wpłynąć na kształt projektu lub go skontrolować.

Planowanie i reagowanie na wszelkie czynniki jest szczególnie ważne obecnie, gdy wszyscy doświadczamy problemów z przerwanymi łańcuchami dostaw. Wypracowany przez nas proces umożliwia bieżące informowanie o zagrożeniach i elastyczne dopasowanie dostoswanych do sytuacji rozwiązań.

Klient otrzymuje szczegółowy harmonogram, dzięki czemu może kontrolować postęp prac

Podstawowym narzędziem organizacyjnym w projekcie jest harmonogram, na którym zaznaczone są m.in. kroki milowe oraz czynności, w które zaangażowany jest Klient. Przykładami działań, w których uczestniczy klient jest kick-off meeting oraz wszelkie etapy akceptacji projektu.

Szczegółowy harmonogram zadań do wykonania przy budowie maszyny przemysłowej

Jak wygląda nasz proces konsultacji projektu budowy maszyn?

  1. Na podstawie audytu wewnętrznego w firmie Klienta oraz przeprowadzonego z nim kick-off meeting opracowujemy wstępną koncepcję maszyny.
  2. Gdy koncepcja jest gotowa, dokonujemy odbioru wewnętrznego modelu. Model doskonale prezentuje, jak będzie wyglądać i działać maszyna.
  3. Gotowy i zaakceptowany model 3D prezentowany jest Klientowi. Na tym etapie jesteśmy w stanie dokonać wielu poprawek i zmian zgodnie z uwagami Klienta (FDR – Final Design Review).
  4. Po naniesieniu zmian i zaakceptowaniu projektu przez Klienta przechodzimy do budowy maszyny. W jej trakcie używamy kilku technologii, które przyspieszają i ułatwiają realizację projektu, np. druk 3D.
  5. Kiedy maszyna jest już gotowa, testujemy ją i dokonujemy odbioru wewnętrznego (FAT – Factory Acceptance Test)
  6. Na końcu montujemy maszynę w siedzibie Klienta, testujemy i dostrajamy. Klient odbiera maszynę (SAT – Site Acceptance Test)

Każdy projekt w Unitem kończy się podsumowaniem i regularnym rozbudowywaniem bazy Lessons Learnt. Pozwala nam to ponownie wykorzystywać wiedzę i technikę zdobytą podczas realizacji poprzednich projektów. Ponowna analiza projektu po jego zakończeniu przekłada się zarówno na zwiększanie efektywności procesu budowy, jak i jakości naszych maszyn.

Nie jest to jednak koniec naszej współpracy z danym zleceniodawcą. Świetnie rozumiemy, że pracownicy danego przedsiębiorstwa muszą mieć czas na oswojenie się z nową maszyną i naukę jej obsługi. Dlatego też organizujemy konsultacje po odbiorze i szkolenie operatorów.

Warto nadmienić, że oprócz produkcji maszyn przemysłowych, zajmujemy się także modernizacją istniejących linii produkcyjnych i projektowaniem i budową nowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

jak modernizować maszyny
Baza Wiedzy

Jak modernizuje się maszyny produkcyjne?

Modernizacja maszyn przemysłowych dla nas oznacza integrację istniejącej maszyny lub linii produkcyjnej z nowoczesnymi systemami. Potrafimy dokonywać modernizacji całych zakładów produkcyjnych tak, by funkcjonowały zgodnie z zasadami Industry 4.0.

Mężczyzna pracujący przy zdalnym serwisie maszyn z okularami RealWear
Baza Wiedzy

Zdalny serwis maszyn – trend, który się opłaca

Szybkie rozwiązywanie kryzysowych sytuacji na linii produkcyjnej jest kluczowe dla wydajnej pracy firm przemysłowych. Chcąc usprawnić ten proces, wprowadziliśmy do oferty zdalny serwis maszyn. Dzięki niemu zespół Unitem rozwiązuje większość problemów klienta w ciągu 3 godzin. Jak to działa?

Baza Wiedzy

Dobre praktyki producentów maszyn

Każda nowoczesna firma produkująca maszyny dla przemysłu chce nie tylko zdobyć klienta, ale także nawiązać z nim długotrwałą, obustronnie satysfakcjonującą współpracę. Dlatego jakość rozwiązań jest istotnym kryterium wyboru w procesie ofertowania zamówienia. Na trwałość maszyny składa się zarówno dobór odpowiednich pod kątem technicznym materiałów, jak i sposób zabezpieczenia wykonanych z nich detali. Jako producent maszyn przemysłowych, do wykończenia projektu przykładamy szczególną wagę.

Zmodernizowana linia produkcyjna w branży automotive - pracę ludzi wykonują ramiona robotyczne
Baza Wiedzy

Modernizacja linii produkcyjnej krok po kroku

Polski przemysł od kilku lat prężnie się rozwija. W związku z tym zapotrzebowanie na maszyny produkcyjne i modernizacje linii wzrasta. Stąd, jak grzyby po deszczu, masowo pojawiają się firmy, które chcą temu zapotrzebowaniu sprostać. Nie każda ma wystarczająco wiedzy czy doświadczenia. Stąd warto wiedzieć, jak przebiega profesjonalna modernizacja linii produkcyjnej.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!