W trakcie realizacji projektu angażujemy Klienta we wszystkich jego etapach
Jesteśmy przekonani, że ścisła współpraca z Klientem jest gwarantem solidnego wykonania zamówienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku produkcji maszyn nietypowych lub tzw. maszyn prototypowych, kiedy o sukcesie projektu może zaważyć każdy szczegół. Z tego powodu oraz dzięki latom doświadczeń, opracowaliśmy proces współpracy z Klientem zapewniający płynną komunikację w obie strony oraz możliwość ingerencji Klienta na wielu etapach wykonania. W skład procesu wchodzą dwa elementy:
- Harmonogram prac, który otrzymuje Klient;
- System konsultacji zawierający plan spotkań, podczas których Klient ma szansę osobiście wpłynąć na kształt projektu lub go skontrolować.
Planowanie i reagowanie na wszelkie czynniki jest szczególnie ważne obecnie, gdy wszyscy doświadczamy problemów z przerwanymi łańcuchami dostaw. Wypracowany przez nas proces umożliwia bieżące informowanie o zagrożeniach i elastyczne dopasowanie dostoswanych do sytuacji rozwiązań.
Klient otrzymuje szczegółowy harmonogram, dzięki czemu może kontrolować postęp prac
Podstawowym narzędziem organizacyjnym w projekcie jest harmonogram, na którym zaznaczone są m.in. kroki milowe oraz czynności, w które zaangażowany jest Klient. Przykładami działań, w których uczestniczy klient jest kick-off meeting oraz wszelkie etapy akceptacji projektu.
Jak wygląda nasz proces konsultacji projektu budowy maszyn?
- Na podstawie audytu wewnętrznego w firmie Klienta oraz przeprowadzonego z nim kick-off meeting opracowujemy wstępną koncepcję maszyny.
- Gdy koncepcja jest gotowa, dokonujemy odbioru wewnętrznego modelu. Model doskonale prezentuje, jak będzie wyglądać i działać maszyna.
- Gotowy i zaakceptowany model 3D prezentowany jest Klientowi. Na tym etapie jesteśmy w stanie dokonać wielu poprawek i zmian zgodnie z uwagami Klienta (FDR – Final Design Review).
- Po naniesieniu zmian i zaakceptowaniu projektu przez Klienta przechodzimy do budowy maszyny. W jej trakcie używamy kilku technologii, które przyspieszają i ułatwiają realizację projektu, np. druk 3D.
- Kiedy maszyna jest już gotowa, testujemy ją i dokonujemy odbioru wewnętrznego (FAT – Factory Acceptance Test)
- Na końcu montujemy maszynę w siedzibie Klienta, testujemy i dostrajamy. Klient odbiera maszynę (SAT – Site Acceptance Test)
Każdy projekt w Unitem kończy się podsumowaniem i regularnym rozbudowywaniem bazy Lessons Learnt. Pozwala nam to ponownie wykorzystywać wiedzę i technikę zdobytą podczas realizacji poprzednich projektów. Ponowna analiza projektu po jego zakończeniu przekłada się zarówno na zwiększanie efektywności procesu budowy, jak i jakości naszych maszyn.
Nie jest to jednak koniec naszej współpracy z danym zleceniodawcą. Świetnie rozumiemy, że pracownicy danego przedsiębiorstwa muszą mieć czas na oswojenie się z nową maszyną i naukę jej obsługi. Dlatego też organizujemy konsultacje po odbiorze i szkolenie operatorów.
Warto nadmienić, że oprócz produkcji maszyn przemysłowych, zajmujemy się także modernizacją istniejących linii produkcyjnych i projektowaniem i budową nowych.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu.