Realizacje

Systemy wizyjne

Projektujemy i budujemy zautomatyzowane maszyny wykorzystujące systemy wizyjne 2d oraz 3d. Nasze maszyny realizują wiele procesów produkcyjnych: kontrole poprawnego złożenia, wizyjną kontrole szczelności, kontrole poprawności zamontowania, przeniesienie elementu i wiele innych.

Systemy wizyjne najczęściej są definiowane jako układy urządzeń elektronicznych współpracujących ze sobą, które mają za zadanie automatycznie analizować wizyjnie otoczenie w sposób maksymalnie zbliżony do tego, w jaki działa ludzki wzrok. Zwykle w ich skład wchodzą zarówno urządzenia pozyskujące informacje, jak i te, które aktywują je i przetwarzają dane. Systemy nie są w stanie funkcjonować bez urządzeń odpowiedzialnych za analizę danych.
Zarówno czujniki wizyjne, jak i inne rodzaje systemów wizyjnych, znajdują coraz więcej zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się je po to, aby kontrolować jakość produktów. Wiele uwagi poświęca się ich zastosowaniu na produkcji, aby dokonywać jej bieżącej oceny. Im bardziej są one zaawansowane, tym mniejsze jest ryzyko powstawania produktów wadliwych.
Nasza oferta obejmuje realizowanie projektów z wykorzystaniem systemów wizyjnych, zarówno tych podstawowych, jak i najbardziej zaawansowanych. Mamy przy tym na tyle duże doświadczenie, że z łatwością radzimy sobie z wieloma kamerami i ich rozbudowanymi funkcjami. Ponieważ wykorzystujemy jedynie te systemy, które pochodzą od najlepszych producentów, nie trzeba obawiać się o to, że ich znakiem rozpoznawczym będzie awaryjność. Projektując maszyny przemysłowe kontaktujemy sie z klientami by doradzić im wybór optymalnych rozwiązań. Podpowiadamy, jaki czujnik wizyjny wybrać i jak najlepiej go wykorzystać. Każdy podmiot zainteresowany współpracą z nami może też liczyć na indywidualne podejście.

Nasz zespół realizował projekty z bardzo zaawansowanymi systemami wizyjnymi.  Zaawansowanie systemów wizyjnych polegało zarówno na ilości stosowanych kamer jak i na rozbudowaniu funkcji jakie zostały użyte przy ich budowie. Stosujemy systemy wizyjne najlepszych światowych producentów.

Zrobotyzowana maszyna przemysłowa z systemem wizyjnym

Na potrzeby odlewni zrealizowaliśmy zrobotyzowaną maszynę przenoszącą z podajnika taśmowego chaotycznie ułożone odlewy.

Maszyna z manipulatorem Fanuc pobierała odlewy z podajniki umieszczała je w gnieździe piły. Po odcięciu nadlewek robot przenosił kształtki do pojemnika zbiorczego. W maszynie został zastosowany system wizyjny PickIt.

projekt maszyny kontrolnej z systemem wizyjnym

System wizyjny kontroli pinów

Stacja kontrolna wyposażona w dwie kamery systemu wizyjnego

System wizyjny kontroli montażu

System wizyjny wykorzystywana w automatycznej maszynie produkcyjnej

System wizyjny z paletkami

Projekt zaawansowanej maszyny wykorzystującej złożony system wizyjny

System wizyjny kontroli małych elementów

System wizyjny na robocie

System wizyjny na robocie