Automatyzacja montażu – inteligentne klucze

Przemysłowy proces montażu, a w szczególności w branżach medycznej, lotniczej i automotive, wymaga niezwykłej precyzji. Coraz bardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa sprawiają, że niekiedy najmniejsze elementy konstrukcji mają kluczowy wpływ na wytrzymałość całego komponentu.
Automatyzacja montażu

Coraz częściej na liniach montażowych widujemy automatyczne klucze i wkrętaki. Niepodważalną zaletą takich rozwiązań jest poprawa ergonomii pracy montera oraz skrócenie czasu montażu. Co jednak, gdy dane połączenie śrubowe ma kluczowe znaczenie dla konstrukcji skręcanego komponentu? Czy wystarczy nam zaufanie, że wszystko wykonane jest solidnie i zagwarantuje poprawne działanie czy zaplanowaną wytrzymałość? Nie zawsze. W związku z tym producenci tacy jak Atlas Copco czy Rexroth rozwijają rozwiązania dające więcej możliwości ustabilizowania procesu montażu.

Zwiększenie precyzji i powtarzalności montażu

Inteligentne klucze poprawiają proces montażu na linii produkcyjnej. Urządzenia te, poza funkcjonalnością klucza, dają operatorowi pełną kontrolę nad procesem dokręcania obejmującą:

  • kontrolę ilości obrotów,
  • kontrolę kąta wkręcania,
  • regulację momentu,
  • wybór ilości powtórzeń,
  • dostosowanie prędkości dokręcania w funkcji czasu.

Inteligentne klucze – dodatkowa funkcja kontroli jakości

Klucze te jednocześnie są narzędziem montażowym oraz narzędziem kontrolno-pomiarowym. Implementując takie klucze w ciągu technologicznym:

  • ograniczona zostaje ilość punków kontroli jakości;
  • ogranicza się straty związane z produkcją elementu, który po drodze został nieprawidłowo zmontowany;
  • operator ma szansę w chwili skręcania elementu stwierdzić, czy połączenie jest zgodne z zadanymi parametrami i od razu je poprawić bądź usunąć wadliwą część z procesu.

Czy warto używać inteligentnych kluczy?

Ponieważ inteligente klucze są znacznie droższe od standardowych kluczy, ich zastosowanie powinno być uzasadnione skalą i ekonomią przedsięwzięcia. Dzięki doświadczeniu z liniami produkcyjnymi o różnej skali i uwarunkowaniach, potrafimy doradzić, czy w przypadku Twojej firmy użycie inteligentnych kluczy jest wskazane.

Skontaktuj się z Unitem, gdzie uzyskasz fachowe wsparcie ekspertów od integracji i automatyzacji procesów produkcyjnych.

Pobierz Poradnik:
Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Podając maila otrzymasz dostęp do poradnika oraz zapisujesz się do naszego Newslettera, w którym będziemy podsyłać podobne materiały. Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Unitem Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Kominiarska 42C 51-180 Wrocław. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatnośc

Powiązane artykuły

Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek
Realizacje

Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek

Linia automatycznego załadunku i buforowania zawieszek. Nasza linia buforowa jest długości 15 m, szerokości 9 m i wysokości do 4 m. Zadaniem naszej maszyny przemysłowej jest połączenie półautomatycznego systemu transportu zawieszek na wózkach AGV z niezależną półautomatyczną linią lakierniczą.

stanowiska kontroli szczelności
Oferta

Stanowiska kontroli jakości

Przewagę konkurencyjną można zdobyć oferując produkty wysokiej jakości w niskiej cenie. Aby to osiągnąć konieczny jest niezawodny system kontroli jakości. Dlatego proponujemy naszym klientom maszyny testujące jakość w sposób nieinwazyjny. Testy te umożliwiają sprawdzenie jakości każdego detalu czy elementu zamontowanego i obrobionego we wcześniejszych etapach produkcji.

Maszyny CNC Obróbcze
Oferta

Maszyny CNC / Obróbcze

Dostarczamy nowoczesne maszyny montażowe dostosowane do standardów Przemysłu 4.0. Nasz zespół inżynierów zdobywał doświadczenie w największych koncernach na świecie. Usługę budowy maszyn montażowych wykonujemy kompleksowo – od projektu po serwis pogwarancyjny. Wykonujemy maszyny dla różnych branż, w tym automotive, medycznej, spożywczej, przemysłu ciężkiego, czy nawet rowerowej.

Stanowiska zrobotyzowane
Oferta

Stanowiska zrobotyzowane

Zastosowanie robotów przemysłowych w procesie produkcyjnym zwiększa możliwości produkcyjne i jednocześnie poprawia jakość produktów. W naszych realizacjach stawiamy na synergię: staramy się, by jeden robot łączył różne etapy produkcji. Rezygnacja z konieczności posiadania wielu maszyn produkcyjnych oznacza oszczędności. Jest to możliwe dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w integracji systemów automatyki i robotów przemysłowych.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!