Integrator systemów automatyki

Integrujemy dostępną technologię, by budować maszyny odpowiadające konkretnym wymaganiom klientów. Nasze maszyny prototypowe wykonują wiele zadań specjalistycznych, dlatego korzystamy z szerokiej oferty produktów dostawców. Do każdej maszyny podchodzimy indywidualnie, dlatego jako integratorzy systemów nie ograniczamy się do wybranych technologii, ale wykorzystujemy te, które są niezbędne do stworzenia danej maszyny.
Stanowiska zrobotyzowane

Przez 10 lat funkcjonowania firmy poznaliśmy wiele systemów. Dzięki temu znamy ich mocne i słabe strony. Obecnie pozwala nam to dobierać wyłącznie najlepsze technologie do danego zastosowania. Przedstawiamy naszych wybranych dostawców technologii. Prezentowane przedsiębiorstwa oferują produkty, które stosujemy ze względu na ich niezawodność.

Nie boimy się zastosować nowych technologii. Przez cały czas nasz zespół R&D testuje nowe produkty, abyśmy znali technologie i rozwiązania, które właśnie wchodzą na rynek. Tak samo nasi klienci często podkreślają, że zamawiane maszyny muszą wykorzystywać technologię pochodzącą od ich konkretnych, zaufanych dostawców.

Integrujemy siłowniki pneumatyczne i napędy pneumatyczne

Zadaniem siłowników pneumatycznych i napędów pneumatycznych w automatycznych i półautomatycznych liniach produkcyjnych  jest np. obracanie, dociskanie, zamykanie, otwieranie czy przesuwanie detali lub całych produktów. Czynności te wykonywane są często i powtarzalnie. Dlatego warto używać napędów zamieniających energię sprężonego powietrza na siłę lub moment potrzebne do wykonania różnych prostych czynności.

Zaletami napędów  i siłowników pneumatycznych jest:

  • nieskomplikowana konstrukcja – rzadko ulegają awariom, a w przypadku awarii siłownika zespół utrzymania ruchu w bardzo krótkim czasie może naprawić lub wymienić napęd pneumatyczny;
  • szybkość – siłowniki pneumatyczne mogą pracować z dużą prędkością oraz przed długi czas, co umożliwia zintensyfikowanie ilości cykli w czasie, co przekłada się na wzrost produktywności maszyny;
  • powtarzalność – siłowniki i napędy pneumatyczne z łatwością  realizują powtarzalne ruchy prostolinijne, co powoduje, że w trakcie produkcji powstaje niewiele produktów wadliwych;
  • ochrona środowiska – siłowniki pneumatyczne do pracy używają czystego powietrza, nie zanieczyszczają go;
  • oszczędność – do obsługi wielu maszyn i wielu siłowników pneumatycznych jest potrzebny tylko kompresor, co redukuje koszty pracy fabryki, a także koszty związane z utrzymaniem ruchu.

Klientom najczęściej polecamy napędy i siłowniki:

  • SMC – tworzy siłowniki od 60 lat, oferuje tylko dopracowane rozwiązania;
  • Festo – lider innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Integrujemy roboty przemysłowe

Automatyzacja procesu produkcyjnego wymaga zastosowania robotów przemysłowych. W naszych maszynach wykorzystujemy je do prostych powtarzanych  czynności lub takich, które mogą być niebezpieczne dla człowieka. Coraz częściej wykorzystujemy je także do skomplikowanych prac wymagających dużej dokładności, gdy czynność trzeba wykonać bardzo szybko. Zadania jakie stawiamy robotom to:

  • obróbka – czasem nawet bardzo małych detali (szlifowanie, wiercenie, frezowanie, polerowanie);
  • malowanie, lakierowanie – nawet bardzo skomplikowanych detali, które trzeba obracać w wiele stron;
  • przekładanie – roboty paletyzujące kartony, lub gotowe produkty (worki, płyty itp.).

Dla realizacji potrzeb naszych klientów budujemy maszyny wykorzystujące wiele różnych typów robotów

  • Roboty przegubowe, roboty ramieniowe – posiadają przeguby i mają do 6 osi obrotu. Dzięki temu mogą swobodnie wykonywać rozmaite ruchy i unosić przedmioty do 2 ton.
  • Roboty kartezjańskie – działają wykorzystując śruby kartezjańskie i dzięki temu poruszają się w 3 osiach XYZ.
  • Roboty cylindryczne – najczęściej są to roboty służące do przenoszenia przedmiotów. Mogą obracać się dookoła swojej osi i pracować maksymalnie na odległość głównego ramienia.
  • Roboty sferyczne – tu też nazwa odnosi się do obszaru roboczego – ścięta z góry i dołu sfera. Ramię robota potrafi wychylać się w górę i dół.
  • Roboty SCARA – roboty dwuosiowe, chwytak może poruszać się w górę i w dół. Wykorzystuje się je do podnoszenia i ponownego stawiania.
  • Roboty współpracujące z człowiekiem (coboty).
  • Roboty mobilne – to inteligentne pojazdy, które  zwiększają wydajność w logistyce magazynowej.

W naszych maszynach najczęściej stosujemy roboty marek:

Jako integrator robotów zintegrowaliśmy:

Integrujemy silniki elektryczne

Silniki zmieniają energię elektryczną na mechaniczną. W maszynach produkcyjnych jest potrzeba ich stosowania, gdy niezbędna jest wysoka moc np. do podniesienia czy przesunięcia produktu lub detalu. Czasem napędy elektryczne zastępują napędy pneumatyczne z uwagi na wymogi lub konieczność oddziaływania na dany element ze stałą siłą.

W naszych maszynach wykorzystywane są najprostsze silniki oraz bardzo zaawansowane serwomechanizmy.

Polegamy tylko na sprawdzonych rozwiązaniach, które wykonują swoją pracę bez awarii. Najczęściej korzystamy z napędów elektrycznych marek:

Integrujemy elementy mechaniczne

Maszyny produkcyjne prototypowe dla realizacji zadań muszą posiadać:

  • sztywne ramy;
  • elementy przesuwające, podnoszące, obracające produkty w obrębie urządzenia;
  • pozycjonery produktów, do wykonywania różnych czynności z produktem, np. gięcie, prasowanie itp.

Elementy mechaniczne w maszynach realizują podstawowe zadania przed nimi stawiane. Bez nich nie można byłoby wykonać zaplanowanych działań. Dlatego nasze maszyny budujemy wykorzystując tylko sprawdzone rozwiązania.

Niejednokrotnie z uwagi na budowę maszyn prototypowych samodzielnie projektujemy elementy mechaniczne, które są wytwarzane przez nasz dział narzędziowni. Jednak stosujemy też wiele standardowych elementów. W ciągu 10 lat istnienia naszej firmy przetestowaliśmy wiele rozwiązań. Dzięki temu możemy oferować maszyny, których jesteśmy pewni.

Elementy manipulacyjne oraz systemy mocujące

Nasze linie produkcyjne i maszyny produkcyjne budujemy wykorzystując miedzy innymi następujące elementy mechaniczne od naszych dostawców:

  • Kipp od 100lat rozwija technologię elementów mocujących oraz elementów manipulacyjnych.
  • ELESA+GANTER w ofercie posiadają najszerszy zakres standardowych elementów do maszyn i urządzeń przemysłowych.

Systemy modułowe (konstrukcja maszyn):

  • Item pionier i wiodący na świecie producent systemów modułowych do zastosowań przemysłowych;
  • Bosch.

Wózki i prowadnice liniowe

Elementy mechaniczne dla automatyki przemysłowej:

Elementy przeniesienia napędu, hamulców, chłodnic i elementów hydrauliki siłowej:

Integrujemy elementy elektryczne

Nasze maszyny produkcyjne muszą działać niezawodnie. Obecnie każda maszyna realizująca zadania w Gospodarce 3.0 jak i 4.0 musi być podłączana na prądu, by możliwa była kontrola i sterowanie praca maszyny. Dlatego korzystamy z produktów wysokiej jakości, by maszyny nie ulegały awariom. Używamy komponentów następujących marek:

Integrujemy podzespoły elektroniczne

Nasze maszyny produkcyjne nie mogą istnieć bez możliwości przekazywania sygnałów z siłowników, silników, kontaktronów, czujników, itp. Bez tych sygnałów zamontowana automatyka nie mogłaby sterować pracą maszyny. Maszyny stworzone na rzecz pracy w przedsiębiorstwach Gospodarki 3.0, a także Gospodarki 4.0 w głównej mierze opierają się na digitalizacji procesów produkcyjnych. W Gospodarce 3.0 elektronika wykorzystywana jest głównie do automatyzacji procesów, natomiast w Gospodarce 4.0 do autonomizacji, usieciowienia maszyn i procesów. Dzięki sygnałom maszyny działające w technologii Gospodarki 4.0 potrafią przewidzieć awarie, a także samodzielnie dostosować tempo działania to operatorów pracujących przy innych maszynach montażowych lub do możliwości transportu dronami czy wózkami AGV.

W związku z tym tak ważne jest precyzyjne tworzenie i przesyłanie i analizowanie sygnałów. My korzystamy tylko ze sprawdzonych komponentów elektroniki, by nasze maszyny w pełni były dostosowane do wymogów klienta, a także do wymagań stawianych przez Gospodarkę 4.0

Używamy komponentów następujących marek:

Integrujemy automatykę

Systemy automatyki przemysłowej  odpowiadają za monitorowanie, sterowanie i nadzorowanie pracą wszelkiego rodzaju urządzeń zamontowanych np. w maszynie produkcyjnej. Automatyzacja pracy maszyn sprawia, że pracownik może być zastąpiony lub jego rola ograniczona do minimum. Elementami systemów automatyki przemysłowej są:

  • urządzenia i maszyny realizujące produkcję, procesy przemysłowe: urządzenia do montażu i linie montażowe, urządzenia do transportu bliskiego (np. AGV), systemy paletyzujące, linie pakujące, prasy, roboty;
  • urządzenia kontrolno-pomiarowe, monitorujące i kontrolujące prace maszyn i urządzeń: (aparatura pomiarowa, czujniki, przetworniki, mierniki, wskaźniki, rejestratory), systemy wizyjne, czujniki nieszczelności, czujniki temperatury);
  • urządzenia wykonawcze: zawory, silniki, napędy pneumatyczne, napędy hydrauliczne, przepustnice, pompy dozujące i procesowe;
  • urządzenia sterujące: sterowniki PLC, komputery przemysłowe, panele operatorskie;
  • oprogramowanie, dzięki któremu można zintegrować systemy.

Większość naszych maszyn posiada systemy automatyki. Samodzielnie programujemy i opracowujemy oprogramowanie dla danej maszyny, by praca na niej była optymalna.

Klientom najczęściej polecamy systemy automatyki:

  • Siemens – lider w Gospodarce 4.0 rozwiązuje problem jak z automatyzacji produkcji przejść na digitalizację procesu produkcyjnego;
  • Mitsubishi – pionier w rozwiązaniach automatyzacji i sterowania ruchem.

Powiązane artykuły

Wykorzystywanie robotów przemysłowych w produkcji
Baza Wiedzy

Wykorzystywanie robotów przemysłowych

Choć coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że roboty przemysłowe to rozwiązania o ogromnym potencjale. Pytani o sposoby ich wykorzystywania często odkrywamy, że nasza wiedza jest ograniczona lub niepełna. Jak zatem można w praktyce wykorzystać ich potencjał?

zrobotyzowane stacje montażowe
Baza Wiedzy

Opłacalność zrobotyzowanych stacji montażowych

Na bazie wieloletniego doświadczenia w budowaniu aplikacji montażowych dla naszych klientów, potrafimy analizować zmianę w trendach rynkowych. Jako profesjonalny dostawca dedykowanych maszyn zrobotyzowanych potrafimy na te zmiany odpowiednio reagować i przekładać na bezpośrednie korzyści dla klienta.

Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek
Realizacje

Linia automatycznego zawieszania i buforowania zawieszek

Linia automatycznego załadunku i buforowania zawieszek. Nasza linia buforowa jest długości 15 m, szerokości 9 m i wysokości do 4 m. Zadaniem naszej maszyny przemysłowej jest połączenie półautomatycznego systemu transportu zawieszek na wózkach AGV z niezależną półautomatyczną linią lakierniczą.

Automatyzacja montażu
Baza Wiedzy

Automatyzacja montażu – inteligentne klucze

Przemysłowy proces montażu, a w szczególności w branżach medycznej, lotniczej i automotive, wymaga niezwykłej precyzji. Coraz bardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa sprawiają, że niekiedy najmniejsze elementy konstrukcji mają kluczowy wpływ na wytrzymałość całego komponentu.

Zbudujemy maszynę dla Ciebie!

Sukces Twojej firmy to także sukces naszych maszyn. Nam też zależy na tym, aby Twoja konkurencja została daleko w tyle – dlatego w tym wyścigu damy z siebie wszystko!