Realizacje

Stacje zrobotyzowane

Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i budowaniu zrobotyzowanych maszyn produkcyjnych. Dotychczasowe realizacje obejmowały stacje kontroli, maszyny montażowe, linie buforowe, maszyny obróbcze i inne

Posiadamy doświadczenie w implementacji robota niemalże każdego producenta wraz z konfiguracją sprzętu dodatkowego. Bardzo często w stacjach zrobotyzowanych wykorzystujemy systemy wizyjne 3d, których  zadaniem jest sterowanie robotem w celu przenoszenie lub obróbki elementów chaotycznie ułożonych.  Nasz zespół uczestniczył w budowie wielu stacji zrobotyzowanych zarówno takich, gdzie należało „dostawić” robota jak i takich, które były wykonywany od podstaw. Integrowaliśmy roboty z wieloma urządzeniami, min. wkrętarkami, stołami obrotowymi, podajnikami, maszynami CNC, systemami wizyjnymi oraz taśmociągami.

W ostatnich latach z powodzeniem dostarczyliśmy zrobotyzowane linie produkcyjne. Nasze zautomatyzowane linie produkcyjne realizują procesy w fabrykach wytwarzających sprzęt medyczny, oraz u wielu producentów w branży automotive.

Posiadamy duży dział konstruktorów w nim projektowane są maszyny zrobotyzowane, które budujemy i dostarczamy do naszych klientów.

Integrujemy roboty wszystkich marek. Do maszyny dobieramy optymalne rozwiązania, by proces został zrealizowany efektywnie!

Robotyzacja produkcji

Automatyzacja procesów produkcyjnych w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija dzięki wykorzystaniu robotów.  Roboty przemysłowe zastępują prace ludzi w wielu branżach. Początkowo manipulatory były wykorzystywane do operacji związanych z manipulowaniem ciężkimi przedmiotami lub do układania detali bardzo precyzyjnie. Obecnie  nie ma branży w której nie korzysta się z pomocy robotów.

W roku 2020 na całym świecie pracowało ponad 3 mln robotów. Obecnie istnieje 7 podstawowych zastosować przemysłowych robotów.

Projektowanie stanowisk zrobotyzowanych

Wychodząc na przeciw wymaganiom rynku projektujemy nawet bardzo specjalistyczne stanowiska zrobotyzowane.

Projektując poszczególne zrobotyzowane cele z dużą dbałością projektujemy je stanowiska zrobotyzowane były bardzo bezpieczne. w trakcie realizacji wielu stacji zrobotyzowanych firma Unitem zobaczyła brak systemów bezpieczeństwa, których wymagają klienci. Dlatego firma Unitem dla ułatwienia projektowania stacji zrobotyzowanych tak by były bezpieczne dla operatorów oraz osób znajdujących  w pobliżu nich opracowuje technologię Thermosafety. Jest to system bezpieczeństwa dla stanowisk zrobotyzowanych. Ten system polega na braku konieczności montowania płotów bezpieczeństwa i wygrodzeń w celi zrobotyzowanej. Ten system znacząco poprawia komfort pracy operatorów a także umożliwia zagęszczenie stacji zrobotyzowanych w halach produkcyjnych.

Firma Unitem projektując cele zrobotyzowane zawsze stara się sprostać wymaganiom klientów, dlatego przez etapem oferowania przeprowadzany jest szczegółowy audyt. Na tej podstawie możemy przedstawić optymalne rozwiązania wraz z podaniem kosztów pracy takiej zrobotyzowanej stacji.

Zrobotyzowane stacje montażowe lub roboty montujące

Montaż produktów na zrobotyzowanych liniach produkcyjnych był jednym z pierwszych zastosowań robotów w przemyśle. Obecnie wykorzystuje się manipulatory do precyzyjnego umieszczania detali w odpowiednich miejscach. Detale te mogą być bardzo małe, ale także bardzo duże lub o skomplikowanych kształtach. Zadaniem integratora robotów jest odpowiednie dobranie robota do pracy jaka ma wykonywać. Konstruktorzy wybierają roboty z bardzo szerokiej gamy. Wszystkie roboty mają te same cechy:

  • są bardzo precyzyjne
  • nie męczą się
  • zawsze działają zgodnie z wgranym programem
  • są wytrzymałe
Projekt wykonanej stacji montażowej z manipulatorem

Stacja zrobotyzowana w linii

Zrobotyzowana stacja z systemem wizyjnym

Robot z systemem wizyjnym

Robot na stanowisku kontrolnym

Robot na stanowisku kontrolnym

projekt maszyny z robotem

Robot wkładający - detale

Robotyczna maszyny obróbcza

Robot skręcający na stole obrotowym

robot pobierający detale d dalszej obróbki

Robot pobierający - detal

Stacja zrobotyzowana

Robot montujący klipsy